Dunlop

Hedy

Dunlop

Historie této, pro lidstvo velice důležité značky, se začala psát již v devatenáctém století. A i když je článek spíše z oděvního prostředí, je nutno původ a vývoj značky Dunlop zmínit.

Autor obrázku: Andrew Malone

Když si syn hraje

Ve snadno zapamatovatelném roce 1888 vše začalo v Anglii. John Boyd Dunlop, zakladatel tohoto světově úspěšného koncernu, sledoval svého synka, který jezdil na klasické trojkolce. Tehdejší tvrdá kola způsobovala při rychlé jízdě nepříjemné chvění a bezpečnost výrazně narušovala. V tom okamžiku Johna napadala spásná myšlenka, kterou ihned, jakmile šel synek spát, realizoval.

Lepení gumy, práce v noci

Vzal kola, obalil je gumou, tu slepil a vnitřek nafoukl klasickou pumpičkou na míče. To umožnilo synovi bezpečnější, plynulejší a stabilnější jízdu. Dunlop si uvědomil, že jde o vynález, který možná ovlivní další život, proto během krátké chvíle stejným způsobem vylepšil klasické jízdní kolo.

V silničním závodě pak jím nasazený a nepříliš zdatný závodník vyhrál, a pro Dunlopův podnik a budoucí kariéru tak udělal ten nejlepší krok.

Pneu má budoucnost

Na nic nečekal a vynález si nechal patentovat a založil první továrnu v Dublinu. Poptávka po jeho pneumatikách byla masová, v krátkém sledu se tak otvíraly další a další továrny po celém světě.

Výrazná poptávka po gumě donutila Dunlopa zakládat gumovníkové plantáže a rozšířit výrobu výrazným způsobem. V podniku se tak vyráběly pneumatiky od prvopočátku až po výsledné použití.

Inovace je nutná

Dunlop neusnul na vavřínech, jak se říká a svoji firmu neustále inovoval. Díky tomu snadně čelil i vzniklé konkurenci a stále udržoval nejvyšší post. Pro podnikavého Dunlopa se však svět pro výrobu pneumatik neuzavřel. Naopak, dal mu další možnosti, kterých se vehementně chopil a zaměřil se i na zcela jiné odvětví podnikání.

Autor obrázku: Larry Jacobsen

Sport a Dunlop

Založena byla poštovní divize Dunlop Sport, která se soustředila na výrobu a prodej potřeb pro tenisty, posléze i golfisty, hráče badmintonu a squashe. Dunlop ve své historii sponzoroval řadu světových hráčů, například Stefi Graf. Nenabídl jí pouze kvalitně provedenou raketu, ale i obuv, oděv a další potřebné doplňky. Takto spolupracoval i s dalšími předními sportovci, díky čemuž si získal oblibu u většiny běžných sportovců.

Další výtečné zboží

V současné době se značce daří úspěšně prodávat prostorné tašky a příruční zavazadla. Důležitá pro sportovce je funkce nejen prostorová, ale také prodyšná, nepromokavá spolu s příjemným vzhledem. To vše Dunlop nabízí a ještě mnohem více – stylové sportovní hodinky a pohodlné boty pro nejlepší výsledky jak na antuce, tak na travnatém povrchu či v hale.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply