Beata Rajská

Hedy

Beata Rajská

Vlastním jménem Mgr. Beata Rajská je zakladatelkou módní značky Beata Rajská a současně i jednou z nejznámějších českých návrhářek. Po tomto tvrzení se možná někteří slovenští „bratia“ ohradí, protože Beata se narodila v Liptovském Mikuláši, studovala střední školu v Trenčíně a univerzitu absolvovala taktéž na Slovensku. Konkrétně v hlavním městě – Bratislavě.

Češka nebo Slovenka?

Jenže to bylo ještě před revolucí a dnes Beata žije v ČR, proto je známá pouze jako Češka.

Ocenění už při studiích

Co se týče její módní kariéry, tak je nutno zmínit určitě i její účast na mnoha návrhářských soutěžích, kde už jako studentka získala řadu ocenění. Začala pracovat na svých kolekcích, poté branži na čas opustila, aby se naplno věnovala výchově vlastních dětí na mateřské dovolené.

Po mateřské vlastní značka

Do práce se vrátila jako učitelka na střední oděvní školu a o pár let později zakládá vlastní společnost Beata Rajská – design, s. r. o.

Miss a velká města

Se svými návrhy se prezentovala nejen v tuzemsku, ale i zahraničí. Velká města Evropy přivítala její módní přehlídky a Beata se tak stala uznávanou módní návrhářkou. V letech 2001 až 2004 byla výhradní návrhářkou všech předváděných rób na finále Miss České republiky a současně připravovala i úspěšné dívky na mezinárodní soutěže krásy. Na jedné ze soutěží byly její šaty oceněny jako nejkrásnější večerní šaty.

Autor obrázku: anneheathen

Panenky na mole

Beata Rajská tvoří kolekce jak pro slavnostní příležitosti, tak běžné nošení. Modely jsou vždy něčím inspirované, jako třeba nedávno, kdy představila světu svoji kolekci Dolls. Inspirovala se v dětství, u svých panenek. Vzpomínala, jak si jako malá hrála s oblíbenými panenkami a ty také oblékala. Přehlídka tak představila živé, dospělé panenky, ve slušivých šatičkách.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply