Výběr řasenky

Hedy

Výběr řasenky

Autor obrázku: ookikioo

Mnoho dívek výběr řasenky nijak nehrotí, ale pak se stává, že jim řasenka nesedne a nejsou spokojené s výsledným efektem. Velký výběr budeš mít ve větších drogériích jako je Rossmann, DM, Sephora nebo i Teta.

Nejedna dívka vybírá řasenku podle toho, jakou zrovna používá jejich nejlepší kamarádka a je s ní spokojená. Anebo i proto, že se jí prostě líbí její design. Jenomže každá máme řasy jiné, jedna je potřebuje spíš prodloužit, ta druhá zas prohustit. Proto bys měla vybírat řasenky hlavně podle sebe. A jak je tedy vybírat? No přeci podle kartáčku!

Krátké řasy

Pokud potřebuješ řasy prodloužit a zvýraznit tvůj pohled, sáhni po řasence s prodlužovacím účinkem. Dívej se ale i na kartáček, nejlépe vybírej malé, úzké, někdy i řídké, díky kterým se dostaneš i k té nejkratší řase. Naopak by ti špatně posloužily objemné obří kartáčky, těm se raději vyhýbej!

Řasy bez objemu

Pokud máš problém spíše s hustotou, než s délkou, měla by sis pořídit řasenku s hustým a obřím kartáčkem. Většinou bývají syntetické nebo mají jiný efekt, např. kuličky na konci štětinek. Existuje i trik, jak své řasy prohustit – před nanesením řasenky víčko přepudruj pudrem, který se zachytí na řasách, a po nánosu řasenky budou řasy mnohem hustší. Už ale seženeš v drogériích pudr, který je k tomuto účelu přesně určený.

Řasy bez natočení

Jestli tě trápí, že tvé řasy jsou natočené dolů, skvělým řešením jsou kleštičky na řasy – ať už normální nebo kulmové, které natočení zafixují. Pokud ti ty normální kleštičky nebudou zabírat nebo natočení po chvilce zmizí, raději si pořiď ty kulmové, které seženeš už od tří stovek. Můžeš si ale vybrat i mezi kosmetickými zázraky – tvoje řasy dobře natočí řasenky, které mají kartáček tvarovaný do měsíčku nebo je prohnutý.

Kombinace problémů

Pokud tě trápí nahoře uvedené problémy, ale kombinují se, už i na to byl vynalezen speciální kartáček – uprostřed má dlouhé štětinky, takže tvé řasy prohustí, ale na krajích má krátké, takže obarví každou řasu. Pokud tě ale trápí i splihlé řasy, pořiď si kleštičky nebo tento kartáček, který bude ještě navíc zahnutý do měsíčku.

Barva řasenky

Autor obrázku: Alex

Na konzistenci řasenky ani moc nezáleží, protože je to většinou ta stejná náplň, akorát se liší kvalitou. Nejlepší je zaměřovat hlavně na kartáček a kvalitu.

Barva řasenky pak záleží pouze a pouze na tobě, je ale dobré mít doma alespoň jednu černou. Naopak ale seženeš i široké množství jiných barevných řasenek – růžové, modré, fialové či hnědé. Můžeš najít i speciální se třpytkami. Ty se ale na běžné denní nošení nehodí. Pokud jsi ale velmi světlý typ, máš výhodu, že můžeš použít hnědou řasenku i přes den a nebude na tobě působit tolik tvrdě jako černá.

Hnědá řasenka řasy taky hezky zvýrazní, a pokud tví rodiče netolerují výrazný make-up, je hnědá řasenka skvělým řešením.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply