Nákupy z Číny

Hedy

Nákupy z Číny

Určitě jste si všimli fascinací okolo nákupů na čínských e-shopech. Říkáte si co je na tom tak skvělého, že už téměř není člověka, co by o tomto neslyšel nebo dokonce sám touto formou nenakupoval? V několika bodech se vám pokusím přednést jak klady, tak zápory, abyste si sami mohli udělat obrázek. Sama za sebe musím říct, že jsem se nesetkala s vyloženě špatnou zkušeností a budu čerpat od ostatních uživatelů, abych vám mohla vysvětlit jak takovým „nehodám“ a zbytečným problémům předejít.

Jaké to má výhody a co se může stát?

Jedním z důvodů, proč se člověk ubírá na stránky těchto e-shopů, je především jistě cena výrobků. Pochopitelně. Ve většině případů také neplatíte poštovné, což se vám tady u nás nepoštěstí jen tak.  Abyste měli představu, výrobky ve většině případů pořídíte až za desetinu ceny. Není to však pravidlem a je nutné mít přehled a mít jasno v tom, zda se daný nákup vyplatí. Obzvlášť při nákupech za vyšší částky pak hrozí zadržení produktu na celnici, kdy si připlatíte. Z mé osobní zkušenosti, kdy se toto stalo, se jednalo při ceně 1400 korun o osm set korun navíc. I přes to však musím dodat, že se mi nákup i v té chvíli vyplatil více, než u tady u nás.

U položek, které nepřevyšují částku 500 Kč, je potom možnost, že by se vám toto stalo, velmi malá. Přes to s ní však musíte při takovém nákupu počítat.

Ať už hledáte cokoli, většinou naleznete. Mnohdy to chce pevné nervy, ale když se chce, tak jde vše.

Na co si dát rozhodně pozor

Pokud se rozhodnete pro koupi oblečení, musíte si dobře nastudovat tabulku velikostí. Číslování totiž většinou neodpovídá tomu, co seženete v běžných obchodech, a jestliže v ČR nosíte velikost 38, nemusí to být na těchto e-shopech ta správná volba. Pokud máte vybranou velikost, je také velmi dobré minimálně letmo prohlédnout hodnocení prodejce, tedy tak zvané „feedbacky“. Zde se dozvíte jaká je reálná doba dodání, kvalita i vzhled výrobku od samotných uživatelů a můžete si snadno udělat obrázek. Sami brzy pochopíte, že ne vše je vhodné objednávat, protože výsledek vás mnohdy opravdu zklame. Sama jsem se s tímto nesetkala, protože si pečlivě vybírám, ale znám mnoho případů, kdy obzvlášť u svatebních či maturitních šatů přišel zákazníkovi domů „kus hadru“.  Nebuďte tedy ukvapení a opravdu věnujte pozornost tomu, co kupujete.

Pokud máte vybranou velikost a jste si jisti, že vám přijde výrobek odpovídající ceně, zvolte vhodnou dopravu. V 90 případech ze 100 je doprava zdarma, a pokud ne, můžete se porozhlédnout po prodejci, který takovou možnost nabízí.

Myslete na to, že ne vždy musí výrobek, který předem zaplatíte, být doručen. Platba na dobírku není možná, a pokud vám v dané lhůtě cokoli z objednaných věcí nedorazí, máte možnost otevřít spor s prodejcem a žádat vrácení peněz. Je to ale velmi zdlouhavé a sama bych doporučovala objednávat jen do takové částky, která vám nebude výslovně chybět, pokud k něčemu podobnému dojde.

Nedoporučuji také objednávání křehkých věcí citlivých na otřesy nebo jiné nežádoucí zacházení. Víme, jak to u doručování mnohdy chodí a řešení je potom velmi složité.

Někdy se dokonce stane, že si objednáte věc jednu, ale přijde věc jiná. Někdy jste dokonce potěšeni, jindy nepříjemně překvapeni. Co s tím? Opět můžete otevřít spor, anebo nechtěnou věc, prodat jinému zájemci tady u nás.

Sami jistě přijdete na klady i zápory nakupování tímto způsobem. Přeji hodně zdaru a radosti ze zakoupených produktů. Nákupům zdar!

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply