Česká lvice se vrátila ve velkém stylu

Hedy

Česká lvice se vrátila ve velkém stylu

Petra Kvitová se od svého návratu na tenisové dvorce účastnila teprve druhého turnaje, který ovšem s velkým přehledem dokázala ovládnout. Díky tomuto prvenství prokázala skvělou formu, kterou má po svém návratu a rovněž se dokázala posunout i v žebříčku WTA o čtyři pozice nahoru. Nyní zaujímá dvanácté místo, což sice není její kariérní maximum, ale těsně před slavným Wimbledonem je to pro její fanoušky i fanoušky českého tenisu potěšující zpráva.

V médiích se dlouho probírala zpráva o napadení Petry Kvitové v jejím bytě v Prostějově. Petra byla vážně pořezána na prstech levé ruky, strávila dlouhé hodiny na sále, poté musela „přežít“ půl roku bez svého milovaného sportu a strávit tento čas intenzivní rehabilitací spojenou s tréninkem, ale vše zvládla a vrátila se s velkou grácií.

Před turnajem v Birmighamu se účastnila i French Open, kde na antuce vypadla již ve druhém kole s Američankou Mattekovou-Sandsovou, které podlehla v obou sete v tie breaku. Každý, kdo Petru sleduje, ví, že její oblíbený povrch je tráva. V Birminghamu hrála právě na trávě a neměla konkurenci. Za celý turnaj přišla pouze o jeden set, který ztratila ve finálovém zápase proti mladé Australance Bartyové. Během své cesty do finále Petra vyřadila dvě krajanky, T. Smitkovou a L. Šafářovou. Lucka Šafářová během celého turnaje potvrzovala skvělou formu, ovšem semifinálový zápas skrečovala. Jednadvacetiletá Bartyová dokázala Petře ve finále vzít první set poměrem 6:4. Další sety ale ovládla Petra poměrem 6:3 a 6:2, čímž potvrdila předzápasovou roli favoritky a získala svůj jubilejní 20. titul na okruhu WTA.

Sama Petra uvedla, že tento triumf je pro ni zvláště významný a chce jej věnovat svému týmu a všem fanouškům, kteří ji v těžkých časech podporovali.

Dalším turnajem, který Petru čeká, je slavný Wimbledon, který se jí podařilo již dvakrát ovládnout, a to v letech 2011 a 2014. Tento Grand Slamový turnaj, jehož tradice sahá až do roku 1884, se koná od 3. července do 16. července 2017 a bude letos postrádat šampiónku Serenu Williamsovou a jedna z dalších favoritek, Angelique Kerberová, je poslední dobou poměrně bez formy. Naší další velkou nadějí je i v pořadí WTA třetí Karolína Plíšková. Navíc los turnaje byl pro tyto naše dvě zástupkyně skvělý ve smyslu, že pokud zvládnout všechny své zápasy, mohou se potkat až ve finálovém zápase, což by byl pro český tenis velký úspěch. Pro Petru i Karolínu je konkurence stále velmi silná a já budu oběma držet palce, aby se dokázaly prosadit. Navíc finále Wimbledonu obsazené pouze Češkami zní jako příslib velké bitvy a skvělého tenisu. Jak se našim děvčatům povede teprve uvidíme, ale naděje jsou velké.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply