Samovyšetření prsu – Co je to? A proč ho provádět? 2. část

admin

Lehké a jednoduché samovyšetření prsou proti rakovině

Pokud jste se skutečně rozhodla si vyzkoušet sama v pohodlí svého domovu samovyšetření prsou, měla byste dodržet následující postup, aby to bylo k něčemu platné.

Postavte se před zrcadlo a pozorujte tvar každého prsu. Detailně si všímejte jejich symetrie a případných změn tvarů. Prohlížejte je i z boků. Důležité je se dívat do zrcadla pravidelně. Poté můžete také vyzkoušet vzpažovat ruce nad hlavu a dávat je pomalu za hlavu. Vždy sledujte jakékoliv změny.

Dále následuje fáze, při které si založíte ruce v bok, svěsíte ramena pomalu dolů. Společně s rameny také svěsíte hlavu. Lokty musí být mírně vpředu.

V tomto kroku budete bříšky prstů prohmatávat postupně levý a potom i pravý prs. Aby bylo prohmatávaní účinné, musíte všemi prsty pohybovat v soustředivých kruzích po prsním dvorci a poté pokračovat i na zbytek prsu. Skutečně důkladní buďte při hledání mezi u podpaží a prsu.

U bradavky si všímáme také nepravidelností tvaru a symetrie. Nejjednodušší je uchopit je mezi prsty a poté prohmatávat.

Tyto krátké kroky si můžete všechny vyzkoušet v pohodlí domova a nemusíte se bát. Pozor byste však měli dávat na různé bulky výrůstky, které u vás nebyly standardní. Pokud něco takové skutečně najdete, okamžitě kontaktujte lékaře.  A rozhodně se nebojte tomuto postupu věnovat svůj čas. Může to být nápomocné.

autor: Anne Marie Claire
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply