Prosté děkuji?!

Anne Marie Claire

Někdy až parazitní slovíčko, které se vyskytuje v běžných větách každého jedince. Přiznejte si sami, kolikrát denně vám z úst vypadne ono prosté „děkuji“?

Zamysleli jste se někdy nad tím, zač pronášíte kouzelné slovíčko „děkuji“? A kterým lidem ho vůbec říkáte? Většina lidí si ani neuvědomuje, že nepoděkovala za nějaké maličkosti, ale velké skutky by se docenit mohly, co říkáte? A tady nastane další zmatek hodný nemalých rozměrů.

Každý si pod názvem „velký skutek“ představí něco jiného. Záchranu života by většina lidí nezalepila pouhým slovem, ale co když to někomu stačí? Pořád ještě chodí po stejné planetě jako my bytosti, kterým stačí jedno kouzelné slovíčko výměnnou za záchranu třeba i celého vašeho života.

Říct díky by pro vás nemělo být utrpením, ale také byste neměli děkovat za každý nádech, jenž provedete po probuzení nebo za každou vteřinu přítomnosti. Užívejte si, když vám někdo poděkuje za to, že jste, protože je dar získávat dík od lidí dnešní společnosti. Nespěchejte a sami věnujte pozornost tomu, komu děkujete a zároveň buďte těmi, komu nevadí poděkovat. Vždyť občas i jedno kouzelné slovíčko může vykouzlit úsměv na druhé tváři. Já přeci jenom děkuji!

autor: Anne Marie Claire
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply