Překvapte příjemnou masáží hlavy

Dana

Kdo by neměl rád vískání ve vlasech. Člověk se při tom dokáže krásně uvolnit a odreagovat se od všedních starostí a prostě vypnout.

Někomu se líbí projíždění vlasů prsty, někomu motání pramínku okolo prstů někdo už podlehl masážní pomůcce na hlavu, která má úzké dlouhé drátky a vy si můžete masírovat ve vlasech i sama. Není však ale nad to, když vám to dělá váš milovaný :).

Ale zpět k tomu, co vám chci doporučit. Masáž hlavy bříšky prstů s použití vlasové vody. Vlasovou vodu koupíte v každé drogerii. Vodička může být lopuchová, kopřivová, oblíbená blahodárná březová voda, ale i vlasová voda na lupy. Záleží jen na vás, co zvolíte.

Překvapte příjemnou masáží hlavyMasáž hlavy by měla trvat 15 minut. Provádějte ji pomalu, na nic opravdu nespěchejte.

Masáž hlavy se provádí krouživými pohyby bříšky prstů se současným vtíráním vlasové vody.

Postup masáže:

Umyté vlasy si rozdělíme do pěšinek, první pěšinka od čela až ke krku a druhá od ucha k uchu. Tyto čtyři díly pěšinek si postupně rozdělujeme na malé pěšinky a vtíráme vlasovou vodu. Jakmile máme vmasírovanou vodičku po celé hlavě, můžeme začít s masírováním hlavy.

Začínáme na krční partii, ruku si dáme v pěst a masírujeme pouze palci, začneme uprostřed a masírujeme krouživými pohyby, pomalu až ke svíru hlavy. Toto opakujeme dvakrát. Přesuneme se vlevo za ucho a opět masírujeme palci, opakujeme dvakrát. A to samé i na pravé straně.

Poté masírujeme směrem od ucha opět ke svíru hlavy. Opakujeme dvakrát. Samozřejmě že nevynecháme ani druhé ucho.

Překvapte příjemnou masáží hlavyDále všemi prsty masírujeme hlavu od čela směrem ke svíru, ovšem to už provádíme hadovitými pohyby prstů. Jako kdybychom psaly písmeno ,,S“ několikrát za sebou. Opakujeme též dvakrát.

Masáž zakončíme stisknutím na 3 sekundy dvěma až třemi uklidňujícími body, a to 2 prsty na spáncích a dalšími body na čele, kde začínají růst vlasy a pod vlasy na krku.

Věřím, že se masáž osvědčí a vaše drahá polovička bude spokojená a uvolněná a příště vám masáž nezapomene oplatit.

autor: Dana Boudová
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply