8 typů na letní festivaly

Hedy

8 typů na letní festivaly

Spousta lidí v létě vyráží do zahraničí za sluncem a mořem, někdo zůstává u českých rybníků a bazénů a někdo vyráží na festivaly. Letních festivalů je spousta, ať už jsou to slavnosti měst a obcí, výstavy nebo třeba pivní či vinné „festy“. Většinu těchto akcí, ať už jsou jednodenní, víkendové nebo i delší doprovází živá hudba. Na některých festivalech však hudba není jen doprovodem, ale hlavním cílem návštěvníků. Pojďme si teď pár hudebních festivalů představit.

Některé se již konaly v červnu, byl to například Metalfest v Plzni, kde se představili mimo jiné zahraniční kapely jako Airbourne, Hammerfall, Gotthard nebo Exodus. Dalším již konaným festivalem byl Votvírák v Milovicích, kde se představili především čeští a slovenští hudebníci, jako Team Pala Habery, Škwor nebo Miro Žbirka. Za zmínku také stojí pražský Aerodrome, kde po dlouhé době v ČR vystoupili Linkin Park. Ta hlavní festivalová sezóna je však v červenci a srpnu.

Červenec

 1. Rock For People
 • Festival se koná od 4. do 6. 7. 2017 v Hradci králové. První ročník se konal v roce 1995 v Českém Brodě. Letos zde vystoupí například Evanesence, Foster the People, Paramore nebo Three Days Grace. Cena vstupenek se pohybuje okolo 2 000 Kč.
 1. Obscene Extreme
 • Trutnovský festival konající se od 5. do 9.7. 2017 patří mezi nejextrémnější festivaly v Evropě a jezdí na něj návštěvníci například i z Venezuely. Tento festival navštěvují hlavně ti, kterým se líbí black, death nebo thrash metalový styl hudby. Vstupenky jsou za 1 800 Kč.
 1. Masters of Rock
 • S nadsázkou by se dalo říct, že je to bratr Metalfestu, protože se zde objevují podobné kapely a některé se na obou festivalech ob rok střídají. Rock-Metalový festival se koná od roku 2003 v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích, letos ve dnech 13.7. – 16.7. 2017 a cena vstupenek je okolo 1 800 Kč. Na letošním ročníku vystoupí Sabaton s filharmonií Bohuslava Martinů, Stratovarius, Edguy a Running Wild, kteří v ČR nekoncertovali už 25 let.
 1. Benátská!
 • Koná se od 27. do 30. 7. 2017 v Liberci. První ročník se konal již v roce 2013. Letos zde vystoupí Status Quo, Pavol Habera a Team, MIG 21 nebo No name. Cena vstupenek je od 1460 Kč.

Srpen

 1. Keltská noc
 • Na Harrachovském festivalu vystoupí od 3. do 5. 8. 2017 například Tři sestry, Tata bojs nebo Xindl X. Cena vstupenek je okolo 700 Kč.
 1. Ostrava v plamenech
 • Jednodenní ostravský festival se letos koná v sobotu 5.8.2017 a vystoupí zde Arch Enemy, Civil War nebo Kreyson. Vstupenky pořídíte za 890 Kč.
 1. Brutal Assault
 • Další metalový festival se koná v pevnosti Josefov u Jaroměře a na letošní ročník, kde vystoupí například Amorphis, Arkona nebo Eluveitie se můžete podívat 9.-12.8.2017 za 2 150 Kč.
 1. Hip Hop kemp
 • Festival pro hip-hopery se koná 17.-19. 8. 2017 v Hradci Králové. Vstupenky stojí 1700 Kč.

České hrady.cz

 • Tento festival probíhá přes celé léto na různých českých hradech, vystupují zde zejména čeští a slovenští hudebníci.

Šťastný výběr festivalu a krásné léto.

Zuzana Dušková

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply