Cestování v klidu aneb pojistěte sebe, děti i odpovědnost

admin

Že jste ještě nebyli na letní dovolené, teprve se na ni chystáte? Kufry už možná máte sbalené, přesto se vám zdá, že jste na něco zapomněli. Není to náhodou cestovní pojištění? Bez něj bychom se neměli vydávat na žádnou cestu.

Proč je cestovní pojištění tak důležité?

Pojištění na cesty je chytrým základem pro každou cestu. Ani na dovolené se nám totiž nevyhýbají nepříjemnosti. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat vy nebo někdo z vaší rodiny ošetřit, kdy oceníte asistenční služby na telefonu. A co teprve, když někomu způsobíte škodu nebo na tu dovolenou nakonec vůbec neodjedete? Finanční důsledky mohou být tak vysoké, že se vám protočí oči.

Mnozí z nás sjednání cestovního pojištění odbývají tím, že mají evropský zdravotní průkaz pojištění, případně pojištění ke kartě. Ani jedno z toho ale nemusí stačit. Průkaz pojištěnce vám sice v zemích EU zajistí ošetření, ale jen ve státním zařízení, a i tam po vás mohou chtít různé doplatky za léčbu. Pojištění ke kartě zase mívá nízké limity, takže nemusí stačit.

Co lze na cesty pojistit?

Cestovní pojištění můžete sjednat nejen pro sebe, ale i pro děti. To je důležitá věc, děti přece jenom onemocní častěji než my dospělí, navíc jsou neposedné a snadno u nich dojde i k úrazu. Ne že bychom chtěli něco přivolat, ale realita je realita. Jen o léčebných výlohách to ale není, co si na cesty můžete pojistit?

Léčebné výlohy jsou základ

Náklady na léčbu umí vyšplhat i do milionů korun, kdo z nás je má na účtu? Pojištění léčebných výloh je naprostý základ cestovního pojištění, je ale třeba si správně nastavit limity.

  • Pro cesty po Evropě si sjednejte limity aspoň ve výši 3 milionů Kč.
  • Pro cestování mimo Evropu už vsaďte na limity minimálně ve výši 5 milionů Kč.
  • Na zimní lyžařskou dovolenou také chtějte minimálně 5 milionů Kč.

Nepodceňujte ani úrazové pojištění

I o dovolené může dojít k úrazu, v jehož důsledku budete v pracovní neschopnosti. Váš příjem se sníží, náklady na bydlení, školu, kroužky, splátky a další tu ale zůstanou. Díky úrazovému pojištění dostanete za každý den léčení určitou částku, je jen na vás, k čemu ji využijete.

Pojištění odpovědnosti za škodu se také hodí

Děti jsou neposedné, v hotelu nedopatřením třeba rozbijí drahou vázu, nebo na pláži do někoho vrazí a poničí mu sportovní vybavení. Odškodné může vyšplhat docela vysoko, proč se za pár korun pro tyto případy nepojistit? Sjednejte si pojištění odpovědnosti za škodu a můžete si tu dovolenou přece jen užít bez toho, abyste se pořád něčeho báli.

Asistenční služby vás uklidní

Když se něco stane, zejména v zahraničí, začneme panikařit. Zapomeneme i těch pár slovíček, která umíme a nevíme, co dělat. Přesně v tu chvíli přijdou vhod asistenční služby v mateřském jazyce. Uklidní, pomohou s komunikací v cizím jazyce, vyhledají nejbližší smluvní zdravotnické zařízení.

Pojištění storna

Noční můra každého, kdo do dovolené investoval nemalé peníze. Stát se může cokoli, vy na dovolenou neodjedete, ale díky storno poplatku přijdete o všechny peníze, které jste za dovolenou zaplatili. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět.

Víte, že i pojištění na cesty si můžete sjednat online, klidně i cestou na letiště?

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply