Další označení výrobků s nálepkou „BIO“, tentokráte v kosmetice

Anne Marie Claire

Většina lidí se v dnešní době pokouší žít zdravě, a proto vyhledávají způsoby, jak se stravovat, tak aby neuškodili svému tělu nebo jak se správně pohybovat, aby mu to naopak prospělo. Potraviny s označením BIO by měly zajistit čistě ekologickou a přírodní kvalitu bez jakýkoliv tělu škodlivých látek. Ne vždy tomu tak je. Teď se na trhy dostávají i výrobky z kosmetiky s touto pomyslnou nálepkou BIO. Kupovat či nikoliv? Používat nebo ne?

Biokosmetika je v jiných zemích na trhu již delší dobu. V České republice se do popředí dostává až v posledních letech. Právě v současné době, kdy se lidé snaží zaměřovat více na své tělo a zdravý životní styl, vyjíždějí nejrůznější firmy s nálepkou bio i na kosmetice. Jak ale poznáte, zda je to pro vaše tělo prospěšné? Nebo která je skutečně ta kvalitní s velkým K?

Bio kosmetikaNejjednodušším rozpoznávacím znakem biokosmetiky je samozřejmě její složení. Každý výrobek s tímto označením by měl být bez umělých konzervantů. Potom by se v něm také rozhodně neměly nacházet: silikony, umělé barviva, Parabely a minerální látky.

Pokud si v následující době chcete vybrat nějaký z výrobků biokosmetiky, zaměřte se hlavně přesně na to, co potřebujete. Zdali chcete něco na obličej, ruce či nějaké líčidla a podobně. Dejte si pozor také na složení, klidně se na něj v dané prodejně zeptejte. Všechny firmy, které vyrábí biokosmetikou, nemusí být nutně BIO.

autor: Anne Marie Claire
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply