Další rady a tipy

Jaký kočárek se vám vejde do auta?

Jaký kočárek se vám vejde do auta?

Čekáte miminko a začínáte se již zabývat nákupem výbavičky a především pak kočárku? Poradíme vám, který typ kočárku je praktický a zároveň skladný, takže se vám pohodlně vejde do kufru vašeho automobilu!

Mnohé maminky i tatínkové jsou nejdříve mile překvapení, poté však vyděšení z široké nabídky kočárků! Není nutno ztrácet hlavu, výběr kočárků je sice široký, přesto si ten svůj můžete najít velice rychle. Stačí pochopit základní rozdělení:

Kočárky a jejich typy

Hluboké kočárky

Klasický kočárek s hlubokou korbičkou. Jde o prostorný a velký typ kočárku, který je vhodný od narození děťátka a do pevných a rovných terénů, do parku, na zahradu, či na cestu do obchodu. Kočárek je určený pro děti, které ještě nedokáží sedět.

Praktičnost kočárku s hlubokou korbou – V první chvíli si budete libovat nad prostorností korbičky, ale také úložného prostoru, pak si však všimnete mnohých nešvarů. Kočárek je sám o sobě dost těžký a neskladný. Proto je nevhodný pro cestování s autem. Také z něj dítě rychle odroste a do korbičky se nevejde. Odradit může i vysoká pořizovací cena v poměru s délkou využití.

Sportovní kočárky

Kočárek sportovního typu je vhodný pro větší děti, které dokáži sedět. Lze jej tedy využít již od 6 měsíců. Je vybavený polohovatelnou sedačkou i nožní opěrkou. Sporťáky je možné využít pro rovný i náročnější terén polní cesty. Díky stabilnímu podvozku a nafukovacím kolečkám je snadné s kočárkem manipulovat za všech situací.

Praktičnost sportovního kočárku – Kočárek je možno složit a pohodlně uložit do kufru automobilu, čímž jsou skvělým společníkem na výlety a jiná cestování. Kočárek je poměrně lehký a snadno ovladatelný. Oceníte i možnost polohování sedačky, nožní opěrky i držadla kočárku. Svou praktičností si vás získá například sportovní kočárek Britax B-agile!

Multifunkční kombinované kočárky

Jak již napovídá sám název, jde o multifunkční kočárek. Co to znamená? Tento typ kočárku spojuje výhody klasického hlubokého kočárku, sportovního a autosedačky. Kočárek má pouze jeden podvozek, na který se připevní hluboká korba, sportovní sedačka nebo autosedačka. Záleží na vašich aktuálních potřebách! Kočárek tedy spojuje výhody několika kočárků a sedaček, jak je na tom s praktičností?

Praktičnost kombinovaného kočárku – Tzv. trojkombinace je praktická svou multifunkčností, zároveň však oceníte také pevnou konstrukci, která je snadno ovladatelná a skladná. Kombinovaný kočárek můžete využít na procházky, i cesty autem. Tady si vyberete z široké nabídky multifunkčních kočárků!

Golfové hole

Tak se říká dalšímu typu dětského kočárku. „Golfky“ jsou skvělou volbou pro děti odrostlejší, lze je převážet na kratší vzdálenosti. Například v obchodních centrech, kratších procházkách na pevném povrchu atd.

Praktičnost golfek – Golfové hole nemají žádné odpružení, díky tomu nejsou vhodná pro náročné terény. Jsou však velice lehké a skladné, díky tomu se vám vejdou do jakéhokoliv automobilu. Oceníte je také při přepravě MHD. Golfové hole lze koupit u jakéhokoliv dodavetele kočárků.

Který kočárek zvolíte vy?

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *