Kam s žáky na lyžařské kurzy

Hedy

Kam s žáky na lyžařské kurzy

Můj muž je učitelem tělocviku a zeměpisu a je tedy povinován a pověřen zajišťováním mnohých sportovních aktivit školy. Rok co rok si tedy marně láme hlavu nad tím, kam vzít své žáky na lyžařský kurz či na turisticko-cyklistický týden, a jak v dané oblasti zajistit co nejlevnější ubytování. Každá škola má pochopitelně svůj dvorní penzion, ve kterém si každoročně sjedná výhodné podmínky. Manžel ale již delší dobu přemýšlí, že by léty prověřenou destinaci změnil. Nebaví ho totiž každoroční tahanice s majiteli penzionu a jejich nedodržování některých předem dohodnutých pravidel. A navíc, změna místa pobytu čas od času neuškodí i za cenu toho, že to bude vyžadovat o trochu více úsilí, než kdyby využil to, co je mu důvěrně známé.

Domluvil si tedy s ředitelem školy změnu místa konání lyžařského kurzu a jiných vícedenních pobytů, a přislíbil mu, že se o vše potřebná rád postará. Vzhledem k tomu, že každý rok jezdíváme několikrát za zimu lyžovat – ano, nejen manžel je sportovně založený, i já a naše děti se rádi účastníme jakéhokoliv pohybu venku, zná manžel množství vhodných skiareálů areálů a ke sportu vybízejících lokalit po celé republice. Dodržet měl dle ředitele jediné, a to pobyt kdekoliv v Beskydech či v Jeseníkách.

Ze zkušeností víme, že o levné ubytování Jeseníky není nouze, a co se týče podmínek ubytování Beskydy, měl už můj muž dopředu vyhlédnuté některé vhodné lokality. Zbývalo jen domluvit se s kolegy, které hory by raději preferovali a najít konkrétní penzion, jenž by zajistil ubytování a stravu pro větší množství nocležníků. Díky stránkám ubytovani.kamsi.cz/jeseniky, které velmi rádi využíváme i k soukromým účelům, našel vhodnou střechu nad hlavou poměrně snadno a rychle. Domluva s majiteli byla přívětivá a můj manžel dokonce vyjednal slevu pro všechny účastníky kurzu. Lyžařský týden, na který se studenti jako každý rok velmi těšili, proběhl bez větších komplikací (nepočítáme-li jednu zlomenou lyži a ztracené klíče od některých pokojů) a manžel byl rád, že mohl navštívit jinou lokalitu než tu, kam jezdil s žáky už více než deset let. Čas od času se vyplatí vynaložit větší úsilí k zajištění své spokojenosti. Už dlouho jsem manžela neviděla z lyžáku přijet v tak dobré náladě…

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply