7 důležitých kritérií při výběru kočárku

Hedy

7 důležitých kritérií při výběru kočárku

Pokud čekáte narození potomka, neodkládaje výběr kočárku na poslední chvíli. Nemuseli byste mít dost času a kvůli tomu vybrat model, který nebude vyhovovat miminku ani vám. Nechte si poradit a zjistěte, na co vše je třeba si dát pozor._files_variant_variant_13150273.jpg_280_280

1. konstrukce

Na trhu jsou klasické kočárky s hlubokou korbou nebo tzv. trojkombinace. Volba konstrukce je první věcí, ve které musíte mít jasno. Kočárky s hlubokou korbou jsou pro miminka pohodlnější. Jsou větší, v kočárku bude dítě pohodlně spát cca do 1 roku života. Mezi top modely patří například hluboký kočárek Patron Delfy s korbou o délce 82 cm. Trojkombinace se skládají z korby, autosedačky a sportovního kočárku. Korba bývá menší, výhoda je, že za jednu cenu koupíte hned 3 důležité prvky výbavy.

2. kolečka

Pozor si dejte na provedení koleček. Kolečka mohou být nafukovací, která jsou vhodná do terénu.

TIP: kočárek Camarelo ART LIMITED má nafukovací kolečka s centrální brzdou a nastavitelným odpružením.

Druhým typem jsou kolečka plastová. Jsou menší a vhodná do méně náročného terénu.

3. hmotnost

Sledujte hmotnost kočárku, i vy ho budete muset skládat a přenášet. Lehčí jsou kočárky s aluminiovou konstrukcí.

4. skladnost

Kočárek se musí dát rychle a snadno složit. Ve složeném stavu by se měl optimálně vejít i do kufru auta. Například kočárek Firkon SORANO má ve složeném stavu rozměry pouze: 38 cm x 66 cm x 88 cm.

5. kvalita potahu

Kočárky se lehce zašpiní. Vyzkoušejte si, zda a jak snadno lze z kočárku sundat potah.

6. doplňky

Ke kočárku je možné dokoupit celou řadu doplňků. Je to slunečník, držák na láhev, odkládací košík do spodní části kočárku, stupátko pro druhé dítě aj. Zjistěte si, jaké doplňky a za jakou cenu se dají sehnat k vámi vybranému modelu.

7. cena

V případě kočárků rozhodně neplatí, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. I pod 10 000 Kč se dají sehnat špičkové kočárky. Kde? Podívejte se na e-shop AAAkočárky.cz.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply