Lednice na víno vám umožní vychutnat si víno naplno, dle doporučené teploty při podávání

Hedy

Lednice na víno vám umožní vychutnat si víno naplno, dle doporučené teploty při podávání

Jestliže máte rádi víno, jistě si jej před podáváním ukládáte do ledničky, aby bylo vychlazené a chutnalo vám. Záleží ale na tom, jaké víno budete pít. Červená jsou všeobecně doporučována podávat při pokojové teplotě, nebo mírně nižší.

Správná teplota vína velmi výrazně ovlivní jeho chuť. Jistě jste měli možnost ochutnat bílé, nevychlazené víno, nebo sekt. Někteří jej v takovém stavu ani nechtějí pít.

Abyste dosáhli ideální teploty pro konkrétní druh vína, je dobré zvážit nákup designové lednice na víno. Nabízí se v mnoha velikostech, provedeních a ten správný model najdou jak ti, kdo požadují eleganci, tak milovníci moderny či klasiky.

Poznejte přednosti domácí vinotéky

Možná už se vám domácí vinotéka „připletla“ do cesty u známých nebo v rodinném penzionu či jinde. Vybírat můžete vestavné modely nebo takové, jež umístíte volně do prostoru a budou dotvářet ráz obývacího pokoje či jiné místnosti.

Hezkým příkladem je chladnička na víno Humibox Duo BU46 Steel IN. Disponuje šesti policemi, které pojmou až 46 lahví, chladí dvouzónově, je vyrobena z nerezu, dveře jsou proskleny, vyplněny kouřovým sklem a police jsou zhotoveny z bukového dřeva. Na pohled je také velmi hezká, barva nerezu je nestárnoucí a hodí se do jakéhokoli interiéru.

Jak správně chladit víno

Když dostanete nebo koupíte víno, vždy si prostudujte etiketu, na níž údaje o správné teplotě při servírování nechybí. Těmi se řiďte, každé víno, ať už dle barvy, stáří, nebo sekty a jiné se chladí individuálně. Obecně platí, že bílá vína podáváme vychlazená více, stejně jako šumivá vína nebo sekty, než vína červená.

Pro kontrolu teploty při podávání se hodí i praktický teploměr určený speciálně pro tento úkol.

Rozhodnete-li se investovat do domácí vinotéky, určitě budete spokojeni, stejně jako gastroprovozovny, které je využívají pro naprostou spokojenost i těch nejnáročnějších hostů. O to víc budete rádi, když někdo přijme vaše pozvání a dá si sklenku vína. Otevřete mu láhev vína, které mu bude díky správnému vychlazení jistě chutnat.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply