Nechce se vám uklízet? Naučte se to

Hedy

Nechce se vám uklízet? Naučte se to

Uklízení nemusí být pro každého koníčkem, nicméně pokud si uklidíme a to důkladně, pak se cítíme dobře a je nám v uklizené místnosti fajn. Jak se naučit uklízet? Máme-li děti, veďme je k tomu od malička, aby věděli a měli naučeno, že je to samozřejmost.

Než se jde spát, musí být vše na svém místě uklizené, abychom ráno o nic nezakopli a nemuseli nic konkrétního hledat. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že pořádek jsem se naučila udržovat až tehdy, když jsem začala bydlet sama a o to víc jsem nyní na vše teď důsledná a mám vyhrazený jeden den v týdnu, kdy se celý den věnuji důkladnému úklidu.

Člověk by měl mít vše podle svého, aby úklid byl precizní a dokonalý. Myslím, že nejsem jediná, kdo se maximálnímu úklidu začal věnovat až tehdy, kdy se osamostatnil. Pokud však máte alespoň vlastní pokoj, měli byste se dokonalému úklidu věnovat alespoň právě zde.

Není lepšího pocitu, než přijít do uklizené místnosti, která je přesně podle vás. Ulehat s pocitem, že je kolem vás čisto a že se zde budete cítit dobře. Úklid nespočívá jen v tom uklidit na oko, ale uklizeno by mělo být precizně a všude. To znamená, měl by být utřený prach a to všude, nejen tam, kde to je vidět, protože prach dýcháme a není to o tom, zda je vidět, či nikoliv, zde jde především o zdraví.

Je jasné, že asi ve vašem domě, či bytě najde každý nějáké těžko dostupné místo, kde se prostě poctivě až zas tak neuklidí. Nicméně utírat prach, luxovat a vytírat bychom měli. Zároveň bychom každý den měli dávat věci na své místo, pokud s nimi již nepracujeme.

Srovnávejte a uklízejte věci, časem se to pro vás stane samozřejmostí a vy neopustíte místnost, dokud v ní nebude vše tak jak má. Speciální pozornost bychom měli věnovat úklidu WC a koupelny, kde na nás číhá velmi mnoho bacilů a podceňovat bychom neměli ani kliky u vchodových dveří.

Čas od času je nutné uklidit i lednici, i zde je spousta bacilů, kteří se zde rodí. Máme-li domácí zvířátko, měli bychom se úklidu taktéž věnovat intenzivněji, protože domácí zvíře běhá venku, pouští chlupy a tak je důležité toto neopomíjet.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply