Povánoční úklid

Hedy

Každý si dělá hlavu s úklidem před Vánoci, aby měl všude všechno krásně čisté a voňavé, ale hned co skončí Vánoce, tak přichází úkol další a to uklidit ten nepořádek, který tady během svátků vánočních vznikl a zvláště pak, když mezi svátky je oslava Nového roku, protože zejména po Silvestru je největší binec.

V čem takový úklid spočívá?

Cukroví přináší drobky:

Každý má na Vánoce připravené cukroví, ať už si ho napeče sám či koupí, tak vždy když se do něj zakousneme, nám nevědomky upadne nějaký ten drobek. Takže se určitě nevyhneme vysávání a vytírání, protože pořádek chceme nejen na Vánoce, ale po celou dobu.

A přece jen na oslavu nového roku všichni chystáme spousty jídla, abychom nestrádali, a po každé konzumaci se nám na podlaze objeví nějaké to smítko.

Autor obrázku: Jimmy Snell

Rozbalování dárků:

Je krásný pocit, když trháte vánoční papír, abyste konečně viděli to překvapení, které se v onom papíru schovává, ale nesmíme zapomenout, že když najdeme svůj dárek, tak se chlácholíme nad jeho krásou a na papír se zapomíná. Takže po rozbalování dárků se všude po pokoji válí spousty skrčeného a roztrhaného vánočního papírů. Ale takový papír není náročný na úklid, kdo doma topí dřevem, tak ho může použít na spálení a ti, co topí elektřinou, tak ho jednoduše hodí do popelnice.

Vánoční stromeček:

Nejen, že ti kteří mají doma živý stromeček, musí neustále zametat spadané jehličí, ale další úkol plní každý, protože jde o odstrojování. Vždy se stromečku musíme sundat naše krásné ozdoby a háčky, které zbyly po čokoládové kolekci. Ale tady to také není nic náročného, jen své ozdoby zase uložíme do krabice a do skříně, abychom je mohli použít i příští rok. To proč nemáme rádi odstrojování stromků, je ta pochmurná nálada, protože když odstrojujeme stromeček, tak nám dochází, že už je konec vánočních svátků a tudíž konec dovolené či prázdnin.

Novoroční oslava:

Autor obrázku: Nigel Howe

Na oslavu nového roku jsme většinou s přáteli, takže máme plný barák svých známých což je sice naprosto úžasné, ale potom tam zbude mnoho špinavého nádobí a podobně. Dobré je, že když máte tu správnou partu, tak vám všichni pomohou a máte to jedna dvě. Ale pak přichází ještě jeden úklid a to po ohňostroji. Protože po odpálení všech raket a různých takových věcí nám před domem zůstane mnoho papírků, dřeva a jiných pozůstatků po ohňostroji. Ale úklid takového nepořádku netrvá dlouho, jen to zametete a to za ten ohňostroj stojí.

 

Ano, kolem vánoční svátků a oslavy Nového roku je mnoho práce – jako je úklid, chystání jídla i bytu a podobně, ale všechny tyto starosti stojí za to, abychom si tyto svátky udělali krásné a šťastné.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply