Nejlepší potraviny pro otěhotnění

Hedy

Nejlepší potraviny pro otěhotnění

To, že některé potraviny mají blahodárný účinek na zdraví, je už všeobecně známo. Existují ale i takové potraviny, které usnadňují otěhotnění.

Mléčné výrobky

Jako první se jedná o mléčné výrobky, které jsou velmi bohaté na vápník, který je nejenom dobrý pro kosti, ale i pro otěhotnění. Není na škodu jednou denně vypít hrníček plnotučného mléka. Pokud ale nesneseš plnotučné mléko, můžeš vápník získávat i z jiných zdrojů jako jsou mandle, tofu, listová zelenina apod.

Proteiny

Také proteiny jsou pro naše tělo velmi důležité. Proteiny obsahuje hlavně krůtí, kuřecí a hovězí maso – především železo. Navíc bylo vědecky prokázáno, že existují souvislosti s dostatkem železa a plodností. Pokud jsi vegetariánka, měla by ses ujistit, že tvoje potraviny obsahují dostatek železa. Možná to je právě příčina, kvůli které nemůžeš otěhotnět.

Sacharidy

Pokud vyměníš cukry za sacharidy, můžeš tím své plodnosti také velice pomoct. Sacharidy se vyskytují hlavně v celozrnném pečivu, fazolích a zelenině. Proč jsou sacharidy lepší než cukry? Protože sacharidy nezvyšují hladinu inzulínu, který může narušit menstruační cyklus. Celozrnné pečivo ale neobsahuje pouze sacharidy, ale i mnoho jiných prospěšných látek – např. kyselina listová.

Ryby

Při snaze otěhotnět jsou důležité i omega-3 mastné kyseliny, které se vyskytují hlavně v lososu, sardince či sledi. Pomáhají urovnat menstruační cyklus a ovulaci, zlepšují krevní oběh a uvolňují stres. Omega-3 mastné kyselina se ale nevyskytují pouze v rybách, nýbrž je najdeme i v oříškách, dýňových semínkách nebo vejcích.

Sladké brambory

Máš ráda sladké brambory? Tím lépe! Studie dokazují, že lidé, které mají sladké brambory v oblibě, mají větší procento dvojčat a dětí vůbec.

Lesní plody

Kdo by je nemiloval. Jejich konzumace ti určitě nebude dělat problém. Obsahují totiž blahodárné antioxidanty a je jich tu vážně mnoho! Antioxidanty jsou skvělé proti stárnutí buněk – i reprodukčního systému či předcházejí jejich poškození.

Autor obrázku: futurestreet

Avokádo

Avokádo obsahuje velké množství vitamínu E, což je také antioxidant a jeho blahodárné účinky jsou už uvedeny výše. Avokádo by měly jíst hlavně muži, protože zaručuje zdravé a pohyblivé spermie, ale i ženy, protože zlepšuje menstruační cyklus.

Ústřice

Možná je nemáš zrovna dvakrát v lásce nebo si je ještě nikdy nejedla, děláš ale chybu! Ústřice jsou totiž bohaté na zinek, který je pro otěhotnění velmi důležitý – navíc je to i skvělé afrodiziakum.

Chilli

Chilli je známé jako pro svou podporu chutě k sexu, zároveň zlepšuje krevní oběh a zlepšuje tvorbu endorfinu (hormon štěstí), uvolňuje stres a tím zlepšuje podmínky pro otěhotnění.

Česnek

Možná si v tuto chvíli klepeš na čelo, co je to za kec, ale i když to není zrovna nejvzrušivější potravina, obsahuje mnoho selenu, který podporuje tvorbu spermií a předchází potratům. Také ale obsahuje i vitamín B6, který pomáhá proti stresu a podporuje imunitní systém.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply