Nenároční domácí mazlíčkové, které oceníte, i když nemáte čas

admin

Uvažujete nad pořízením mazlíčka, protože jste slyšeli o jejich pozitivních dopadech na naše každodenní životy? Říkáte si ale, že i když byste po takové společnosti opravdu toužili, nemáte příliš času na rozdávání, což by se na spokojenosti vašich mazlíčků mohlo hodně odrazit? Nemusíte se nutně upínat k myšlence, že zůstanete sami. Stačí, když si najdete takového mazlíčka, který nebude vyžadovat příliš mnoho času. Kupříkladu želvy jsou skvělými tichými společníky, kterým jen postavíte terárium z hliníkových profilů Aluhobby. A tímto zvířetem rozhodně seznam nekončí ani zdaleka.

Křečci nejen pro děti

Víte, jaký domácí mazlíček bývá tím prvním, jaké dítě dostane, aby se naučilo toleranci a odpovědnosti? Bývá to zpravidla křeček, který nemusí být nutně ten nejmenší. Zlatý křeček je větší velikosti a je tedy vhodný i pro menší děti, které ho neumačkají, což bývá velmi často hlavní obava rodičů.

Pokud děti nemáte nebo pokud jsou už velké, nemusíte se křečka nutně vzdávat. Existuje mnoho důvodů, proč i vy můžete mít křečka za oblíbeného domácího mazlíčka. Kupříkladu není náročný, jedná se o levnou společnost, která vás nezruinuje ani do budoucna, navíc toho ke spokojenému životu příliš mnoho nevyžaduje. Řadu prolézaček vykouzlíte i doma třeba z roličky od toaletního papíru.

Hadi pro odvážné jedince

Pokud nemáte strach z hadů (nebo pokud ho máte a chcete ho odbourat), do hry vstupuje právě tento plaz. Z posledních průzkumů vyplývá, že zájem o hady je dost velký. Lidé pravděpodobně chtějí mít doma mazlíčka, jenž budí respekt nejen u návštěvy, ale mnohdy i u nich samotných.

Jestliže jste si mysleli, že chov hadů je náročný, spletli jste se. Není tomu tak. Hadi jsou naopak velmi nenároční. Dokonce nevyžadují ani každodenní stravu, ale hravě to doma zvládnout, i když budete 14 dní na dovolené.

Gekončíci jsou exotikou

Prahnete doma spíše po exotice čili po něčem netradičním, co jen tak v nějaké domácnosti nenajdete? Můžete zvážit také gekončíka nočního, který je z řádu plazů také vhodný pro domácí chov. Nepotřebuje příliš velkou pozornost, navíc toho nepotřebuje ani příliš ke spokojenému životu. A to je ideální kombinace, nemyslíte?

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply