Kam v Evropě vyrazit na výlet autem?

admin

Teď je ten správný čas myslet na to, kam v létě vyrazíte na dovolenou. Pokud už vás nudí známá letoviska a toužíte po cestě plné dobrodružství, vydejte se na road trip – nezapomenutelný zážitek, kdy i samotná cesta je cíl.

Sbalit si pár jen věcí, stan na střechu auta a vydat se nazdařbůh Evropou vám dá pocit absolutní svobody. Nejste limitovaní časem, ubytováním ani programem cestovní kanceláře. Vestavba aut vám poskytne veškerý komfort, který si jen na takové cestě můžete přát. A vyrazit můžete kamkoliv, kam vás srdce táhne.

Estonsko, Lotyšsko, Litva

Pokud si nejste jistí, kde začít, vydejte se za krásami Pobaltských zemí. Kromě krásné přírody a zajímavých kulturních památek zde totiž najdete i nekonečně dlouhé, rovné silnice jako stvořené k delším výletům. Cestu si můžete ještě zpestřit, když s sebou přibalíte jízdní kola. Samozřejmě ale stojí za to si vychutnat i delší procházky, díky kterým se po dlouhé jízdě protáhnete.

Polsko

Nechce se vám tak daleko? I sousední Polsko má co nabídnout. Ačkoliv dálnice v Polsku nepatří k nejlepším, země vám to vynahradí nádhernými scenériemi a úchvatnými městy. Na procestování Polska si vynahraďte ideálně několik dní, přejezdy mezi jednotlivými místy nejsou zrovna nejkratší. Vynechat samozřejmě nesmíte Krakov, Gdaňsk nebo Sloviňský národní park nacházející se na pobřeží Baltu. Zde totiž najdete největší pohyblivé písčité duny v Evropě.

Itálie

A co když si nechcete ani na road tripu odpustit pálící slunce a koupání v moři? Zamiřte přes Rakousku do Itálie. Cestou budete míjet úchvatné jezero Lago di Garda vybízející k vodním sportům, dlouhým túrám i vyjížďkám na kole. A až dorazíte na pobřeží Maremma a jeho panenské pláže, můžete se svlažit v azurově modrém moři.

Ať už zamíříte na jakoukoliv světovou stranu, nezapomeňte si na cestu vynahradit dostatek času. Při jízdě autem se vám naskytne nová perspektiva a nezřídka budete zastavovat či zajíždět na místa, která vás zpoza volantu zaujmou.

Single content advertisement bottom
News Feed
Related posts
Your comment?
Leave a Reply