Opalovací krémy, pěny, nebo olej?

Hedy

V létě bychom neměli na opalovací přípravky v žádném případě zapomínat, protože nás chrání před nebezpečným UV zářením a také před spálením a hrozivou rakovinou kůže. Určitě bychom se tedy v případě, že jdeme na slunce, měli natřít opalovacím krémem a to krémem, který bude mít odpovídající faktor vzhledem k vaší pleti a intenzitě slunečních paprsků.

Pokud jste světlejší typ a máte sklon ke spáleninám, používejte rozhodně vysoký faktor, obzvláště pak u moře. Tmavším lidem bude stačit faktor nižší. Pokud přemýšlíte, zda si pořídit krém, pěnu, nebo opalovací olej, pak je zde několik výhod a nevýhod toho, či onoho.

Opalovací krém, pěna či olej?

  • Krémy se užívají nejčastěji. Výhodou je, že nemastí a můžete si po zaschnutí na ně obléci i oblečení. K dostání jsou i krémy, které jsou hypoalergenní a tím pádem jsou vhodné pro citlivou pokožku. Nanášejí se v tenké vrstvě a chrání vás před spálením.
  • Opalovací pěny jsou ve spreji, dobře se nanáší, sprej ale nesmí být na sluníčku, musíte jej neustále schovávat do stínu. Pěna se snadno rozetře a je lehká, taktéž vás dobře ochrání před spálením. Pokud již spáleniny máte, nechte pěnu na daném místě bez rozetření.
  • Další přípravek na opalování je opalovací olej, který je hodně mastný, ale velmi dobře se po něm opálíte. Opálení bude intenzivní s rychlým nástupem. Dobře se také opaluje po krémech, které v sobě mají betakaroten. Oleje na sebe slunce naváží, ale bohužel budete velmi mastní a v bazénu pak po vás zbude mastná skvrna. Proto je třeba se před vstupem do bazénu osprchovat. Zároveň pak na sebe nebudete moci cokoliv obléci a do té doby, než ze sebe olej opláchnete. Nicméně pro milovníky zlatého opálení je opalovací olej nezbytnou součástí k tomu, aby své krásné barvy docílili.

Ať už používáte jakoukoliv sluneční ochranu, nevystavujte se slunci příliš dlouho a raději se mu vyhněte úplně mezi 11. hodinou až hodinou 15. hodinou.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply