Asociace – hra, díky které se lépe poznáte

Hedy

Asociace – hra, díky které se lépe poznáte

Možná jste tuhle hru už někdy hráli nebo jste o ní už někdy slyšeli. Je to jednoduché. Jde jen o to, že řeknete slovo, které vás napadne a váš partner řekne první věc, kterou mu to slovo připomíná. Pak jste na řadě zase vy a můžete hrát tak dlouho, jak jen vás to bude bavit.

Tato jednoduchá hra v sobě ale skrývá daleko víc, než se na první pohled zdá. Asociace vám může pomoci odhalit vaše i partnerovi skryté vlastnosti a touhy. Tím, že bez přemýšlení řeknete první věc, co vás v dané chvíli napadne, odkrýváte sebe sama. Pokud partner na vaše slova většinou reaguje něžnostmi a romantickými představami, je zřejmě velmi pozorný a něžný ke své partnerce.

Příklad:

Vy řeknete slovo postel a on odpočinek. Vy řeknete slovo večeře a on svíčky. Vy řeknete slovo polštář a on řekne spánek. Vy řeknete slovo bič a on řekne otroctví. Pokud váš partner reaguje podobně, můžete si gratulovat, protože nejde o člověka, který by měl rád násilí, protože bič mu připomíná otroctví a bídu. Je to romantik, protože večeři má spojenou se svitem svíček a není to žádný sexuální maniak, protože první věc, která ho napadne při slově postel je odpočinek či spánek.

Díky asociaci se dají odhalit sklony k násilí, lenost, sobectví i to, zda je partner promiskuitní nebo monogamní. Pokud například partner na vaše slova často reaguje slovy jako: odpočinek, spánek, kafíčko, relaxace, povalování… je dost možné, že jste narazila na pěkného lenocha. Pokud partner ve většině případů reaguje slovy jako sex, latex, bič, pouta, boj, bitva, bolest nebo nůž, mějte se skutečně na pozoru. Pokud mu opravdu velké množství vašich slov připomene tohle, je dost možné, že má rád tvrdý sex a je dost možné, že se nebrání násilí.

Autor obrázku: Alex Valli

Přestaneme ale děsit s negativními vlastnostmi a přejděme k něčemu příjemnějšímu. Asociace vám může pomoci odhalit i společná přání. Například se nemůžete rozhodnout, na jakou dovolenou pojedete. Vy chcete k moři, váš partner na hory. Díky asociaci se můžete dopátrat ke skvělému kompromisu, který bude vyhovovat oběma.

Díky asociaci se můžete dopátrat i drobnostem, jako například v jaké barvě vymalovat obývák a proč. Zjistíte, že nejde jen o nějakou barvu, ale že vám ta barva třeba připomíná nějakou hezkou společnou chvilku.

Postupem času zjistíte, že asociaci můžete aplikovat prakticky na vše a vždy se u ní skvěle pobavíte. Jen nikdy nezapomínejte – dlouze nepřemýšlejte, prostě hned řekněte první věc, co vás napadne. Jen tak opravdu dokážete odhalit, po čem vaše srdíčko a srdíčko vašeho partnera touží.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply