Lucie Bílá – co možná nevíte

Hedy

Lucie Bílá – co možná nevíte

Lucie Bílá vlastním jménem Hana Zaňáková je česká zpěvačka populární hudby a samozřejmě také herečka. Mezi její největší pěvecké hity patří třeba Láska je láska, Jsi můj pán, Trouba… Mimoto je také společnicí FANTAZMA, spol. s.r.o., která provozuje divadlo Ta Fantastika.

Narodila se v Otvovicích. Vyučila se dámskou krejčovou. První zkušenosti na hudebních pódiích získávala jako členka Rock Automat a Arakain.

V 80. letech chodila Lucka s dětskou hvězdou Tomášem Holým. Jejich vztah ale nešťastně ukončila Tomášova nehoda a jeho následné úmrtí.

Autor obrázku: The Western Sky

V letech 1984-1986 působila v hevay-rhrash metalové kapele Arakain, kde s Alešm Brichtou tvořili pěvecký duet. Poté, co nastoupila na sólovou dráhu zpěvačky od Arakainu odešla, ale na výročí skupiny si s nimi opět zazpívá turné.

Mimo to, že byla slavnou zpěvačkou, tak se také opravdu hodně proslavila v muzikálu Les Misérables, Dracula, Krysař. Samozřejmě se už po několik let drží na první příčce Českého Slavíka.

V roce 1995 porodila příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa, ale partnerství bohužel neudržela, Petr ji opustil kvůli jiné.

V roce 2002 se nakrátko provdala za hudebníka Stanislava Penka. I po tomto rozvodu nakonec nějakou dobu žila jen se svým synem Filipem. V roce 2006 se provdala podruhé za Václava Noida Bártu. A jak se již u Lucky stává, v roce 2008 byl prohlášen oficiální rozvod.

Od roku 2010 je porotkyní v televizní show Česko Slovensko má talent. Hrála v mnoha muzikálech, které jsme ještě nezmínily: Carmen, Johanka z Arku a mnoho dalších.

Je to opravdu skvělá zpěvačka i herečka můžeme být pyšní na to, že tu máme takový poklad, jako je Lucie Bílá.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply