Tag Archives koktejl

Manhattan

Manhattan

Manhattan Jde o nejznámější koktejl připravený z whiskey. Jeho vznik není přesně datován, ale jeho sláva propukla právě v New Yorku, v baru Manhattan, kde se konala akce, kterou pořádala matka Winstona Churchila. Akce měla úspěch, stejně jako nápoj. K přípravě budete... číst více »

White Russian

White Russian

White Russian Je to možná zajímavé, ale tento nápoj nemá s Ruskem nic společného. Jedině snad vodku. Když se vodce v Americe příliš nedařilo, byl vymyšlen tento nápoj právě na podporu prodeje vodky a aby toho nebylo málo, zahrál si koktejl roli ve filmu Big Lebowski. Pro... číst více »

Mai Tai

Mai Tai

Mai Tai Klasický rumový koktejl namíchal jako první majitel sítě restaurací a barů Victor Bergeron a naléval jej přátelům z Tahiti. Jeden z nich prohlásil, že je to velice dobré, což ve své jazyce znamená Maita’i a od té doby se tak koktejl nazývá. Nápoj si zahrál ve filmu... číst více »

Margarita

Margarita

Margarita Tento nápoj nechybí snad na žádné americké party, což se dá jednoduše vypozorovat z filmů i seriálů. A své místo si vydobyla už i na evropské půdě. Domovinou Margarity je Mexico a název dostala podle své autorky Margaritě Samesové. Ta si uměla vybrat společnost,... číst více »

Daiquiri

Daiquiri Libě znějící jméno dostal nápoj podle nedaleké pláže v Santiagu, kde byl objeven. Dokonce se říká, že jej vymysleli důlní inženýři a zahrál si i jednu z rolí ve... číst více »

Krvavá Mary (Bloody Mary)

Krvavá Mary (Bloody Mary) Pro svoji sytě červenou barvu dostal drink pojmenování po tudorovské královně, která nechala vyvraždit protestanty. I chuť je poněkud peprná a hitem... číst více »

B52

B52 Pokud hledáte něco opravdu ostrého, až horoucího, pak je tu pro vás B52. Jde tedy spíše o míchaný panák, než klasický koktejl, ale určitě si zaslouží, aby se o něm... číst více »

Tequila Sunrise

Tequila Sunrise Zapamatovatelnou historii má Tequila Sunrise. Vznikla v padesátých letech minulého století v Mexiku a to tak, že majitel hotelu přišel nad ránem do baru a uviděl... číst více »

Sex on the beach

Sex on the beach Jde o poměrně oblíbený nápoj (už i kvůli svému názvu), který je sladký a ne příliš alkoholický, proto jej rády usrkávají mladé dámy. Existují dva recepty na... číst více »