Buďte šťastni!

Hedy

Buďte šťastni!

Zkuste si vzpomenout, kdy jste se naposledy cítila opravdu šťastná. Jaký byl důvod? Nejspíš jste nevyhrála ve sportce a ani vás nepožádal oblíbený herec o ruku. Pocit štěstí  totiž vzniká i kvůli mnohem menším věcem. Myslete na to a štěstí bude při vás!

Znáte ten pocit, když se zastavíte a uvědomíte si, že právě teď jste vlastně opravdově šťastní? Mívá to vcelku prostý důvod, jako je pochvala v práci od šéfa, výlet s rodinou, kino s kamarádkou nebo třeba to, že se konečně projevilo, že chodíte pravidelně cvičit a shodila jste tři kila.

Jestliže jste tento pocit dlouho nezažila, mrkněte se na naše rady, které vám ukáží cestu, jak jít svému štěstí naproti. Je důležité využít celý svůj potenciál, nenechat své tělo ani mozek „zakrnět“. Vnitřně rozkvétat znamená prožívat štěstí.

1) Dát dohromady své vztahy

Nepohodla jste se s někým? Často se tím trápíte a jste s toho špatná? Proveďte  maximum proto, abyste problém vyřešila. Stane-li se, že dotyčný nebude jevit zájem o nápravu, nelamte si s tím hlavu: míč je na druhé straně.

Autor obrázku: Geert Schneider

2) Zamiřte na svůj nový cíl

Nejde o velkou změnu, žádný nový smysl života, jen si zkuste najít novou činnost, která vás bude naplňovat a vy do ní můžete vložit svou nevyužitou energii. Nebaví vás práce? Na co čekat – hledejte novou.

3) Aktivní odpočinek

Odpočinek je důležitý nemusíte pořád jenom dřít. Ale zúročte svůj odpočinek na aktivní odpočívání a to třeba četbou, malováním dokonce i psaním. Dělejte smysluplné věci, které vám pomohou růst.

4) Umíte chválit?

Naučte se druhé chválit a povzbuzovat. Pochvalte kamarádce šaty, restauraci pochvalte dobré jídlo (pokud je tedy opravdu dobré). Dobrá nálada je nakažlivá a druzí lidé jí začnou oplácet vám.

Autor obrázku: oliviavaughn

5) Zvládnutí porážky

Kdo z nás je dokonalý? Nikdo a proto lidé, kteří to o sobě vědí a neskrývají to, jsou ve společnosti oblíbenější. Pokud se vám něco nevyvede – nevadí. Vezměte si s toho ponaučení a udělejte to jinak.

6) Sebepoznání

Zkuste se nad sebou zamyslet a poznat své vlastnosti a také jak na které situace reagujete. Zvažte kdy přehnaně a kdy zase naopak. Analyzujte jak jste na předešlé podněty reagovala. Pokud máte nějaké výhrady ke svému chování, lze to změnit – jen se o to musíte pokusit.

 

Štěstí máte nadosah!

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply