Boj s potem

Hedy

Boj s potem

S potem bojuje jistě v posledních týdnech každý. Extrémně vysoké teploty snížení potu rozhodně nepomáhají. Někteří se však potí méně, jiní více. Jedna věc je ale stále jasná. Pot je přirozená součást každého z nás.

Pot pomáhá tělu udržet určitou teplotu. Je úplně běžné, že se člověk potí v teplých dnech, při zvýšené fyzické aktivitě, některých onemocněních či ve stresu.

Hygiena a čisté prádlo

Autor obrázku: Victoria Henderson

Omezit nepříjemný pach z potu lze díky vyholenému podpaží. Samotný pot nepáchne, nepříjemnou vůni vydává až při styku s bakteriemi, které jsou všude kolem nás. A co je výsledkem nepříjemného pocení? Koláče na tričku, košili, tílkách nebo šatech. Jestliže se nebudeme pravidelně převlékat, budeme ho cítit dál.

Myslíte si, že antiperspiranty dokážou zamezit pocení? Omyl. Nejde přece, aby pohltily veškerý pot. A na kterých místech k pocení nejčastěji dochází? Jedná se především o podpaží, dlaně, chodidla, tvář, přední část hrudníku či záda.

Když jde o nemoc

Někdy se však může stát, že se budete potit, i když budete v naprostém klidu. V takovém případě se může jednat o tzv. hyperhidrózu, což může mít ne zrovna dobrý vliv na způsob našeho života. Může také ovlivňovat naši kariéru, ale i osobní život. Lidé trpící tímto onemocněním by určitě měli navštívit lékaře. Problém je však tom, že ne vždy si člověk uvědomí, že je vlastně nemocný.

Pokud hyperhidrózou budete trpět, určitě vám pomůže přípavek Driclor. Jedná se o přípravek proti potu, který skvěle působí tam, kam ho aplikujete. Dále proti pocení působí šalvěj, ať už jako pilulka, čaj nebo kapsle. Tyto i další přípravky proti pocení můžete zakoupit ve vaší lékárně.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply