Co si vzít na sebe na pohovor?

Hedy

Co si vzít na sebe na pohovor?

Každý z nás čas od času prostě musí jít hledat práci a musí absolvovat s ní spojený nepříjemný pohovor.

Volba oblečení

Pokud jsou ale velká vedra, možná se budeš chtít na formální a společenské oblečení vykašlat a vzít si místo toho žabky, kraťasy a tílko. Nedělej tak, protože první dojem by poté mohl ohrozit tvoji šanci na přijetí do práce. Zaměstnavatelé totiž nejsou zrovna dvakrát nadšení, když za nimi přijdeš úplně odhalená.

I když je venku opravdu vedro, nespoléhej se na to, že v tomhle zaměstnavatel udělá kompromis a prostě to přejde. Může na tom i poznat, jak moc jsi přizpůsobivá a profesionální. A profesionalita je přece to, co každý dnes vyžaduje! Takže, i přesto, že je venku opravdu na umření, raději si vezmi něco formálního.

Hlavně zapomeň na kraťasy, sandálky a žabky. Trička také nejsou zrovna nejvhodnější volbou, lepší jsou vždycky halenky. Rovnou ale zapomeň na tílka, nehodí se mít příliš odhalenou kůži, ramena či záda. Pokud se ale jedná o elegantní halenku, která rukávy prostě nemá, rozhodně se toho neboj. V létě je to totiž lepší volbou než kostýmek a rozhodně se v ní neuškvaříš hned, jakmile vyjdeš ze dveří. Nezapomeň ale na lehké sáčko nebo bolerko, kterým si zakryješ nahá ramena! Rozhodně by ale tato halenka neměla mít špagetová ramínka, ty se na pohovor opravdu nehodí a působí až příliš naze a agresivně.

Pozor by sis měla dát i na velikost výstřihů, pokud máš větší prsa, budeš muset upustit od výstřihů ještě více, než holky, které do nich nemají moc co dát. Nezapomínej, že méně je více. To ale neznamená, že musíš jít oblečená jako šprtka nebo tvoje babička, můžeš zvolit i přiléhavější model, ale měla bys dát pozor na to, aby nebyl až moc přiléhavý a ty nepůsobila spíš lacině než žensky.

Barvy vybírej s rozmyslem

Pokud volíš formální střihy, vybírej spíš mezi tmavšími barvami. Nemusíš mít nutně černou, ale bílá nepůsobí zrovna nejhezčeji na kostýmku. Skvělou volbou je tmavě modrá či šedá. Můžeš tyto barvy doplnit výraznějšími zlatými či stříbrnými doplňky a tvůj outfit bude vypadat dokonale, ale nebude nijak extra vyzývavý a agresivní.

V čem uspějou muži

U mužů stále samozřejmě vedou nepřekonatelné obleky v tmavších barvách. Nynějším trendem jsou vypasované košile, užší kalhoty a dva knoflíčky. Oblek by se neměl kupovat narychlo, protože ho nutně potřebuješ, měl by především dobře sedět, být dobře a kvalitně ušitý a střižený, vyžehlený a čistý. Vyvaruj se i největším módním faux pas, což je propocená košile, zmačkaný oblek, ušpiněné oblečení, nevhodné boty či batoh.

Kritické oko

Ještě před tím, než opravdu vyrazíš na pohovor, si zkus se podívat, v jakých úhlech tě uvidí zaměstnavatel a jak při tom vypadáš. Například, jestli ti nesjíždějí kalhoty nebo skoro ani nedrží pohromadě, protože jsou až příliš malé. Také dávej pozor na ponožky, aby nevykukovaly a spodní prádlo. Neměla by se ti ani shrnovat či otevírat halenka.

Co si vezmeš na pohovor na sebe, si rozmysli už předem, protože člověk, který tě nezná, tě bude posuzovat právě podle vzhledu. Mohla by ti tak ujít skvělá příležitost.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply