Jak se o Vánocích neudřít

Hedy

Jak se o Vánocích neudřít

Že se o Vánocích nezastavíme, je asi jasné. Řešíme nákupy, shon, úklid, výzdobu, přípravu cukroví a mnoho dalšího. Někdy máme pocit, že se to nedá všechno zvládnout a je toho na nás skutečně moc. Jak se z toho všeho vymanit a co udělat, abychom se nezbláznili?

Zapojte do příprav i partnera

Není tu od toho, aby ochutnával, co jste napekla a není tu ani od toho, aby seděl u televize a koukal na vánoční program. Minimálně by mohl zabavit vaše děti a věnovat jim chvíli, po kterou potřebuje zařídit přípravy. Pokud byste od něj ráda přece jen víc, nechte jej vysát byt a ozdobit stromek. No, mnohdy svému partnerovi ale nedůvěřujete natolik, a tak to stejně raději vezmete do vlastních rukou.

Zapomeňte na nekonečnou přípravu jídel

Dva chody budou bohatě stačit. Uvařte polévku a rybu. Nejste v restauraci, kde se servírují rauty, ale jste doma a sama toho máte až nad hlavu. Nedělejte si zbytečně těžkosti s přípravami Štědrovečerní večeře. Pokud jeden nejí rybu a druhý salát, tak udělejte kompromis a uvařte kaši s řízkem. Žádné vyvařování extra pro každého se nekoná. Při přípravě cukroví, se netrapte zbytečně tím, že budete připravovat X druhů, kdy si stejně vaše rodina vyjí jen ty nejoblíbenější a zbytek nechá. Připravte jen to, co mají u vás doma rádi. Ničím jiným se neznepokojujte.

Nepřehánějte to s úklidem

Úklid, který se od vás před vánocemi očekává, nemusí znamenat to, že doma vytvoříte sterilní prostředí. V žádném případě se po vás nechce, aby se u vás nenašlo nikde ani smítko. Úklid sice ano, ale hranice by to rozhodně mělo mít. Ukliďte si tak, abyste se doma cítili příjemně a ne tak, abyste museli řešit, jestli v rohu na skříni zůstal prach, či nikoliv. Zdraví a kondici máte jen jednu a není všem dnům konec, co jste neudělali důkladně dnes, uděláte potom příště. Váš čas je opravdu drahocenný a tak s ním šetřete.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply