Vánoční posezení s rodinou, co když nevyjde

Hedy

Vánoční posezení s rodinou, co když nevyjde

K Vánocům patří nejen přípravy, dárky a stromeček, ale také posezení a setkání s rodinou a známými, na které během roku nemáme až tak čas. Těšíte se na Vánoce a přemýšlíte jak pohostit známé a rodinu? Ale co když se vše pokazí a z rodinné sešlosti se stane trapas.

Pokud příbuzní začnou popíjet alkohol a narazí na téma, které může vyvolat konflikt, pak stačí jen chvilka a je oheň na střeše. Dost možná se někdo ve vaší rodině ocitl ve finančních problémech a druhému dluží peníze, které mu však nevrací. Tento pak vidí, jak si dlužník užil štědré Vánoce a samozřejmě se mu to nelíbí. Modelová situace, která se však klidně může stát.

Dále pak mohou nastat neshody v dárkách. Jeden z nás může mít pocit, že se na něm druhý snažil ušetřit a problémy jsou ihned na střeše. Jak to vyřešit? Neřešte nic z toho, co vás trápí, na Vánoce. Schovejte si to na chvíle, kdy se budete cítit mnohem lépe a bude k tomu vhodná situace. Samozřejmě se stává, že si lidé potřebují vyříkat určité věci, ale Vánoce skutečně nejsou vhodným okamžikem.

Neberte si do pusy nikoho z rodiny, kdo vám leží z jakéhokoliv důvodu v žaludku. Nerozdělujte rodinu na dva tábory, protože tím ničemu nepomůžete. Pokud na svátky pozvete někoho ze svých příbuzných, koho skutečně nemusíte, tak se snažte tuto situaci překousnout. Připravte si témata, ke kterým odbočíte, když se začne mluvit o něčem, co vám není příjemné.

Začněte hned reagovat, pokud někdo vytáhne něco, o čem se bavit nechcete. Snažte se zamlouvat to, co se k Vánočnímu stolu nehodí. I vy ale nevytahujte nic, čím byste druhému ublížili. Prostě mějte v hlavě fakt, že Vánoce jsou svátky klidu a míru a vy byste si je neměli v žádném případě pokazit. Nenechte se strhnout někam, kam nechcete a naopak si dobře pohlídejte, aby někdo nestrhnul hovor, který by to celé mohl narušit.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply