Jaké vychytávky by vám neměly chybět na lyžovačce

admin
Zdroj: Pexels.com

Zdroj: Pexels.com

Zima začíná a se sněhovou nadílkou to tento rok zatím vypadá opravdu dobře. Pokud to aktuální pandemická situace umožní, můžeme jezdit za nádhernými lyžařskými zážitky na sjezdovky, freeride, skialp i na běžky…

Aby vaše cesta byla co nejbezpečnější, dobře se na cestu připravte. Důležité jsou, samozřejmě, všechny bezpečnostní prvky, jako je třeba helma či pípák v případě skialpu. Důležité ale také je, abyste se bezpečně dostali do cíle a v případě nouze si byli schopni zavolat pomoc.

Dobrá navigace

Žádnému správnému milovníkovi adrenalinových zážitků by neměla chybět ve smartphonu dobrá navigace. Na cestu po silnici postačí Google mapy, Waze nebo třeba placený Sygic.

Zdroj: Pexels.com

Ale pro turistické, lyžařské a běžecké trasy už bude lepší stáhnout si nějakou turistickou aplikaci, jako jsou například mapy.cz, které poskytují spoustu detailů nejen o trasách v České republice. Pomůže i místní aplikace konkrétního lyžařského střediska. A možná vás v mobilu potěší i taková aplikace, která vám ukáže výšky a jména vrcholů kolem vás Peakfinder.com. Vždy ale s sebou mějte také papírovou mapu!

Držák na mobil do auta

Pokud chcete navigaci naplno využívat také v autě, abyste měli aktuální informace o cestě neustále na očích, je dobré mít kvalitní držák na mobil do auta. Pro bezpečnost cesty volte opravdu kvalitní držáky, z kterého vám mobil hned tak nespadne ani v křivolakých horských zatáčkách. Dobré jsou magnetické držáky, u kterých nemusíte přemýšlet, jaký typ telefonu na něj dáte. Výjimkou jsou držáky s MagSafe, které fungují pouze na iPhone 12 a 13.

Zdroj: Unsplash.com

Ochranné pouzdro na chytrý telefon

V současné době je chytrý telefon pro lyžaře velmi důležitou pomůckou, a to i proto,, aby si dokázali zavolat v případě nouze pomoc. Telefon byste tak měli mít někde v bezpečí, například ve vnitřní kapse bundy.

Zdroj: Etuo.cz

Pokud takovou chytrou kapsičku nemáte, nebo se i tak bojíte, že vám telefon vypadne, je dobré si koupit nějaké pouzdro na mobil na krk, nebo ledvinku a mít ho schované neustále pod bundou, aby byl telefon v teple a aby v případě nouze doopravdy fungoval na sto procent. Takovéto pouzdro zabrání také navlhnutí v případě pádu mobilu do sněhu.

Důležité aplikace

Při cestě do hor si kromě navigace a map stáhněte další potřebné aplikace. Může to být například appka místní horské služby, případně aplikace místního lyžařského střediska, kde můžete sledovat sjízdnost sjezdoveka, otevření lanovek, místní nařízení, upozornění na nebezpečí a nejaktuálnější počasí. Pro případ nouze si také do mobilu uložte čísla místní horské služby a dalších záchranných složek.

Zdroj: Unsplash.com

Power banka na telefon

Buďte neustále připraveni, a to i v terénu. Pokud chcete mít mobil neustále nabitý, abyste se vždy mohli zkontaktovat s přáteli a případně požádat o pomoc, noste si s sebou pro případ nouze i menší powerbanku.

Zdroj: Etuo.cz

Opět nešetřete při jejím výběru, aby vám opravdu fungovala i v zimě, aby byla odolná a vydržela i nějakou tu kapku vody. Jednodušším řešením může být také nabíjecí pouzdro na mobil.

Užijte si zimní sezonu naplno!

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply