Jídlem a pitím

3x snadné letní pohoštění

Salát pro osvěžení v horkém létě

Ingredience:

 • kiwi
 • hlávka čínského zelí
 • plechovky kompotovaného ananasu

Přináším vám recept na osvěžující salát. Ingredience jsou snadno k dostání a ani příliš „nerozesmutní“ stav vaší peněženky.

Na přípravu salátu potřebujete pár minut, prkénko, hlubší misku a otvírák na konzervy. Máte? Dobře, můžeme začít.

Ananas
Vhodné kousky ananasu

Je třeba koupit čtyři kousky kiwi, jednu hlávku čínského zelí a dvě plechovky kompotovaného ananasu.

Čínské zelí ponechte vcelku, překrojte celou hlávku na půl a ještě jednou na půl. Dostanete čtvrtky, které půjdou dobře krájet na nudličky. Nemusíte krájet nijak tenké. Nasypete do misky.

Oloupejte kiwi a stejně jako zeli, nejprve rozkrojte podélně a pak ještě jednou podélně, vzniklé části pokrájejte na plátky a vhoďte do misky. Ať si zelí zvyká.

Nakonec otevřete plechovku s ananasem a celý obsah vlijte do misky. Používejte ananas již kouskovaný, ušetříte si práci.

No a pak už jen všechno hezky promíchejte a papejte.

Kombinace kiwi, čínského zelí a ananasu je prostě úžasná…

Dovolte mi malou radu. Na trhu jsou k dostání podložky, které plně nahradí prkénka na krájení. Neváhejte a pořiďte si je. Podložku totiž můžete mírně stočit do kornoutu a pokrájený obsah bezpečně dostat do misky. Se dřevěným nebo umělohmotným prkénkem toho nedocílíte. Fakt ne.

Rychlé roličky pro mlsné jazýčky

Ingredience:

 • pikantní hovězí (moravské uzené)
 • nakládaný celer
 • majolka
 • sůl

Tak to zase půjdete do uzenářství a pořídíte si pikantní hovězí. Neseženete? Nevadí. Nahradíte moravským uzeným. Dále koupíte dvě skleničky nakládaného celeru a majolku. Skleničky s celerem opatrně otevřete, obsah přes síto přecedíte, vymačkáte všechnu vodu. Do připravené misky uložíte vymačkaný celer, osolíte, vmícháte majolku. Celer – již vymačkaný – pokrájejte nebo rozmixujte.

Tak a teď: rozprostřete si plátky pikantního hovězího nebo moravského uzeného po pracovní ploše. Malou lžičkou si naberete směs, umístíte kopeček na kratší kraj plátku a zavinete do ruličky. Hezky ruličky naaranžujte na kulatý talíř a můžete se těšit na hosty.

Fialová okurka

Ingredience:

Salátová okurka
 • salátová okurka
 • nakládaná červená řepa
 • majolka
 • sůl

Opět nic těžkého!!! Potřebujete salátovou okurku, skleničku nakládané červené řepy, majolku. Postup naprosto stejný jako u ruliček, řepu scedíte, pokrájíte nebo pomixujete, osolíte, smícháte s majolkou. Okurku oloupete, pokrájíte na plátky -stejně jako když krájíte veku na chlebíčky. Na každý plátek nanesete fialový kopeček a do něj pro ozdobu vpíchněte malý kousek kopru. Hezky to vypadá. A komu kopr nevadí, ocení tuto zvláštní kombinaci. Tak si nechte chutnat.

autor: Hana Augustová
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *