Víno portského typu na váš stůl

admin

Večery na terase se sklenkou vína, letní odpolední siesta se sklenkou vína, zimní večer u krbu se sklenkou vína. Na dobré a kvalitní víno se najde čas vždy. Jak ale neprohloupit a vybrat si to opravdu nejlepší víno a s čím ho ideálně zkombinovat?

Jak vybrat víno k jídlu

To je otázka, kterou si klade každý běžný konzument vína, který rozliší základní odrůdy, umí specifikovat, co konkrétního mu na dané odrůdě chutná nebo naopak vadí. Jsou to znalosti, se kterými se dá vybrat víno, které vám bude chutnat, ale nejsou to znalosti, kterými ohromíte svou polovičku. Jestliže plánujete romantický večer, kdy se hodláte zhostit role šéfkuchaře, pak byste neměli podcenit ani výběr vhodného vína. Ono vybrat správné víno k jednotlivým pokrmům je tak trochu alchymie. Nezapomínejte však na jedno základní pravidlo. Chuť vína by neměla přebýt chuť pokrmu a naopak. Mezi vínem a jídlem by měla fungovat vzájemná harmonie. Pozor si dejte na výrazné chutě, tam se vám bude vhodné víno vybírat obtížněji. Nebojte se však kombinací, které se vám zdají na první pohled nereálné. Rozhodně neplatí, že víno je ideálním doplňkem pouze ke slaným pokrmům.

Nebojte se kombinovat

Jsou druhy vína, jako například víno old porter, které si velmi dobře rozumí se sladkými, zejména čokoládovými dezerty. Toto víno si zaslouží pozornost zejména díky své jedinečné chuti a výrazné barvě. Portské víno nepatří mezi nejtradičnější vína, ale pokud budete mít možnost jej ochutnat, rozhodně neváhejte. Jedná se o víno fortifikované, tedy dolihované, což jej činí mezi jinými druhy vín zcela jedinečným. Zároveň má také výrazně vyšší podíl zbytkového cukru, což ocení zejména ženy. Na stránkách www.oldporter.cz se můžete o víně portského typu dozvědět mimo jiné i to, že stejně jako další vína, i portské je dostupné v bílé a růžové variantě.

Single content advertisement bottom
News Feed
Related posts
Your comment?
Leave a Reply