Rychlé recepty

Hedy

Rychlé recepty

Taky se vám nechce v letních teplých dnech trávit dlouhé chvíle u sporáku a vařit těžké jídla, které pak stejně nikdo nechce, protože v tom horku nemáte na nic chuť ani hlad? Zkuste připravit následující dobroty, které se dají udělat jednoduše, rychle a chutnají téměř všem.

Mini pizza šneci

Suroviny

* 2 kusy listového těsta

* 30g dušené šunky

* 30g plátkového sýra

* kečup

* pizza koření

Postup:

Na pomoučené desce vyválíme listové těsto. Celé ho potřeme kečupem, postupně pokládáme na celou plochu nejprve šunku a poté sýr. Když máme suroviny na svém místě vezmeme těsto z jednoho konce a začneme ho rolovat hezky jako roládu.

Poté narolované těsto s přísadami nakrájíme na kolečka o tlouště 1,5 cm. Na plech si připravíme pečící papír a na něj pokládáme nakrájené kolečka. Poslední surovinou bude koření, takže jednotlivá kolečka posypeme pizza kořením. Vložíme plech do rozehřáté trouby 180stupňů a pečeme asi deset minut, dokud kolečka nezhnědnou.

Po upečení můžete ozdobit nasekanou petrželovou natí.

Autor obrázku: Maggie Hoffman

 

Toasty z grilu

Suroviny

* 2 kusy toustového chleba

* 1 vejce

* hrst sýra

* 2 kusy nakrájené šunky na proužky

Postup:

Na rozehřátý gril vložíme dva plátky toustového chleba a trochu opečeme. Mezitím do misky dáme šunku nakrájenou na tenké plátky, nastrouhaný sýr a vejce, pořádně zamícháme a tousty tím spojíme, nebo jen potřeme. Poté ještě na 5minut vložíme tousty na gril a až se začne sýr opékat a zlátnout můžeme vyndat a podávat.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply