Poznejte krásy Portugalska

Anne Marie Claire

Vlny Atlantiku Vás pohltí i s krásou Pyrenejského poloostrova!

Chtěli byste se uvelebit na pláži, doslova si lenošit v písku nebo zasurfovat na pořádných vlnách? Vydejte se do jihozápadu Evropy, do Portugalska.

Tato republika s přibližně 11 milióny obyvatel se pyšní nejen vlnami Atlantského oceánu, ale také světoznámým portským vínem. Chutný mok a zároveň hlavní hospodářský artikl Portugalska se vyrábí ve Vile Nova de Gaia již řadu let.

Portugalské hlavní město Lisabon je však známé v podvědomí turistů díky krásným plážím, jako je Ericeira nebo historickým památkám. Navštívit byste měli především klášter Mosteiro dos Jerónimos, v němž si můžete prohlédnout hroby králů či náhrobek mořeplavce Vasco de Gamy.

Poznejte krásy Portugalska

Palác

Další zajímavá místa této uvolněné země a lákavé destinace jsou i ostrov Ilha de Berlenga, kde můžete objevit ojedinělý přírodní tunel Furado Grande nebo přepychové město Sintra, které bývalo sídlem králů.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, s ubytováním v Portugalskko si dělat nemusíte. Nejen hlavní město nabízí nespočet hotelů nebo levnějších hostelů k přenocování. V přímořských oblastech najdete i spoustu lidí, jež pronajímají pokoje a nespornou výhodou tohoto ubytování jsou překrásné výhledy. Nebojte se vyrazit za poznáním nové země!

autor: Anne Marie Claire
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply