Vzhůru za romantickým výletem – stanování

Dana

Odpůrců stanování by se našla určitě velká řada. Stejně tak, ale i milovníků stanování. Proč si tedy neudělat zajímavý a zároveň i romantický výlet pod stan.

V první řadě je nejdůležitější vybrat vhodný stan, když stan budete obývat dva, zajisté si vystačíte se stanem pro dva, ono je ale mnohdy lepší mít stan pro tři. Jedno místo vám zaberou tašky a zavazadla, proto bych doporučila stan pro tři, určitě tím nic nezkazíte.

Později si nemusíte vyčítat, proč jste raději nevzali větší stan.

Vzhůru za romantickým výletem - stanování Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí

Ceny stanů jsou různé, levnější začínají na 600,- až 700,-, ovšem ty dražší mohou vystoupat i na tisíce. Záleží opravdu jen na vás, kolik peněz do stanu chcete investovat, jistě že ty dražší jsou o mnoho více kvalitní než ty levnější. Důležité je, jak často budete jezdit stanovat, na jak dlouho. Zarytí kempaři jistě do stanu investují více, než ti, kteří stanují jednou za rok na týden.

V kempu se budete muset vzdát soukromého sociálního zařízení. Ale nezoufejte, umývárny v kempech bývají dobře a kvalitně vybaveny. Zmínila bych Vranov nad Dyjí, kde je kemp opravdu pěkně zařízen, samozřejmě i umývárny. V kempu se nacházejí společné kuchyňky, sprchy, které jsou za poplatek, automatická pračka.
Kapacita stanů v kempu je 400 stanových míst.

Můžete si zde vybrat, stanování na slunných místech nebo pod korunami stromů. Parkovaní v kempu je samozřejmostí.

Rekreační areál nabízí koupání v přehradě, která je nazývaná Moravský Jadran. Užijete si zde nejen vody, dobrých restaurací a skvělé zábavy, ale i turisti si přijdou na své. Vranovský zámek stojí za zhlédnutí, dále pak Národní park Podyjí, který je obklopen příjemným prostředím lesů a rozkládá se až na rakouské území.

Vzhůru za romantickým výletem - stanování Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí

V letní sezóně je oblíbenou atrakcí turistický vláček, který jezdí až na zámek Vranov nad Dyjí. Sport tu také nezůstává pozadu, zahrajete si zde stolní tenis a nechybí tu ani několik hřišť, kde se dá zahrát volejbal, nohejbal, petangue, tenis nebo basketbal.

Velice oblíbená je tu i výletní loď, která pluje až na nedaleký hrad Bítov. Z lodi zahlédnete i zříceninu hradu Cornštejn, která se vyjímá mezi stromy nad vodou.

Na vranovské pláži si užijete levnou a nezapomenutelnou letní dovolenou, jak jinak než pod stanem.

autor: Dana Boudová
obrázky: Dana Boudová

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply