Překvapte romantickým výletem na Karlštejn

Karel

Výlet, na který se nezapomíná? Zážitky, které se vryjí hluboko do paměti? Vezměte svou milou do krásné oblasti v okolí hradu Karlštejn a naplánujte dokonale romantický výlet. Karlštejnsko je překrásná oblast Českého krasu, které dominuje majestátní hrad tyčící se nad hladinou řeky Berounky, ale nabízí kromě návštěvy monumentu mnohem více. Kromě hradu navštivte místní zoopark, proleťte se balónem nad Berounkou jen ve dvou nebo odhalte ta nejromantičtější místa při letu cessnou.

V duchu Noci na Karlštejně

Znáte romantický muzikál Noc na Karlštejně? Ve stejném duchu můžete prožít svůj víkend i vy. Stačí si pro své víkendové ubytování vybrat romantický hotel u Karlštejna. Klikatý břeh Berounky je plný příjemných míst, kde můžete posedět a rozjímat.

Právě na rozjímání je ideální i kamenné křeslo z dílny sochaře Zdeňka Ruffera u blízké vesničky Mořinka, které láká nejen fanoušky Tomáše Kluse nebo Richarda Krajča. Sedmisetkilové betonové křeslo zasazené do krajiny si totiž zahrálo roli v jejich písničkách Přeju Ti, resp. Zůstaň tu se mnou.

Velká a Malá Amerika

Strategická pozice ubytování v hotelu Karlštejn nabízí i další možnosti výletů. Pro milovníky přírody se nabízejí blízké Koněpruské jeskyně. Prohlídková trasa měří 620 metrů, během kterých zdoláte plných 483 schodů. Příjemná návštěva trvá asi hodinu a můžete dále pokračovat směrem k lomům Velká a Malá Amerika, kde se natáčelo několik slavných českých i zahraničních filmů. Ne nadarmo se také lomu Velká Amerika říká český Grand Canyon.

Karlštejn z výšky

Jak zpestřit výlet na hrad Karlštejn? Kromě samotného hradu můžete navštívit místní zoopark, kde naleznete kromě dalších exotických zvířat i bílého lva Leona. Jinak tradiční výlet si však můžete zpestřit výhledem na Karlštejn z výšky. Jednou z možností je romantický let nad oblastí balónem v podvečerním slunci, příp. přímo malým ultralightem. Letadlem cessna můžete během letu obdivovat nejen hrad Karlštejn, ale i lomy Velkou a Malou Ameriku z výšky stejně jako celou oblast Brd. No řekněte, která by vám po takovém romantickém výletě neřekla ano?

Zdroje/foto: hotelmlynkarlstejn.cz, czechtheworld.com.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply