Zaujměte své hosty nejen výtečným jídlem, ale i promyšleným stolováním.

Hedy

Zaujměte své hosty nejen výtečným jídlem, ale i promyšleným stolováním.

Když pozveme svého přítele, rodinu, nebo přátele na večeři, pečlivě zvažujeme, co jim připravíme dobrého. Nenechte se zlákat experimenty a novinkami, které jsou sice oku velmi líbivé a budou zřejmě i chutné, ale pro úspěšnou přípravu vyžadují notnou dávku zkušeností.

Je dobré vybrat si recept, který dobře známe a několikrát jsme podle něj úspěšně uvařili. Nebudeme tak už několik dní předem nervózní z toho, jak se nám všechno povede.

V jednoduchosti je krása

Při volbě druhu výzdoby a barvy stolování můžeme vsadit na roční období, blížící se svátky, výročí, nebo barvu, která je IN právě v letošním roce. Pro rok 2014 je do odstín fialové – ,,Radiant Orchid“.

Autor obrázku: Eric 先魁 Hwang

Dáte-li na stůl příliš mnoho věcí, můžete se při jídle cítit stísněně a nepohodlně. U malých jídelních stolů je to téměř jisté. Lehce nastane chaos, nepořádek, nedopatřením může dojít k převržení sklenice na víno… Nesnažte se ohromit ani obrovskou květinovou výzdobou, která vám bude ve finále překážet při konverzaci a výhledu na hosty sedící naproti vám.

Vynikajícím pomocníkem je příruční stolek. Můžete na něj položit vše, co není nutné mít na stole, ale přesto by se mohlo hodit, jako je např. stojánek s ubrousky, mlýnky na koření a sůl, případně další dochucovadla, otvírák, lahve…

Na stole tak budete mít dostatek místa na jídelní příbory, talíře, skleničky a vše ostatní. Nebude chybět ani prostor na terinu s polévkou, kterou při druhém chodu nahradí například mísa se salátem, omáčkovník nebo pečivo.

Když jde o grilování

Stolování můžete zcela obměnit, pozvete-li přátele na grilování. Pořiďte si krásné a netradiční dřevěné prkýnka, které slouží jako talíř. Seženete-li k nim i stylové příbory a ubrousky, bude vše dokonalé.

Nezbývá, než k výtečnému masu podávat omáčky dle vlastních receptů a doma uvařené pivo.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply