Několik důležitých způsobů, ke šťastnějšímu já

Hedy

Autor obrázku: Luis Avilesortiz

Několik důležitých způsobů, ke šťastnějšímu já

K dosažení svého vysněného života nestačí jenom chytrost a ambice. Také to vyžaduje těchto několik znaků. Myslete na ně, jako na seznam štěstí a používejte ho ve svém životě častěji. Každý, kdo chce být šťastný a úspěšný.

Potíž je v tom, že štěstí a úspěch je amorfní a tak těžko definovatelný. Co kdybyste se zaměřili na několik z těchto jednoduchých věcí, které by pro vás mohli být řešením. Vyzkoušejte některé z těchto tipů a váš život bude lepší, šťastnější a plnější, než kdy jindy.

Sebeovládání

Děláte to, co je v souladu s vašimi nejzákladnějšími cíly, i když jste v pokušení se od nich odchýlit. Sebeovládání vás tlačí dělat těžké volby (chodit do posilovny) a jiné. Vysokoškoláci, kteří skórovali vysoko, získali nejenom lepší známky, ale také sebevědomí. Studie ukazují, že když důsledně děláte těžká rozhodnutí v jedné oblasti života (např. ve vaší stravě), budete cítit, že máte větší vůli (náhle si jdete zaběhat a hned se cítíte lépe).

Zvědavost

Sklon k hledání nového a jiného. Lidé, kteří sami sebe popisují, jako záměrně zvědavý po zprávách, cítí životní spokojenost a hlubší smysl. Jsou také aktivnější učit se a plnit své cíle s lepší motivací a emocemi ke zprávám. Zvědaví lidé jsou také lepší v řešení problémů. Nejsou náchylní k prvnímu řešení, které problém vyřeší, ale soustředí se pouze na nalezení té správné odpovědi.

Jakmile jsme v něčem experti, obvykle tomu přestaneme věnovat pozornost a přepneme do autopilota. Takže, když děláte něco, co jste už udělali tisíckrát, jako ptát se partnera jak to šlo v práci atd., spíše se zaměřte na zajímavé věci, které se vám zrovna ten den staly. Nakonec to totiž může skončit tak, že se oba zaberete do velmi zajímavé a vtipné diskuze a výsledkem může být ještě silnější vztah.

Optimismus

Věřit, že nejlepší leží přímo před vašimi dveřmi. Máte-li víru, že dobré věci se pravděpodobně stanou, můžete mít více dveří otevřených pro vaše nové příležitosti, které se vyskytnou. Výzkumy zjistily, že optimističtější lidé dostanou práci rychleji, přesto, že jsou vybíravější. Když si totiž myslíte, že máte větší šanci, dodá vám to smysl a budete tak na pohovoru jistější. Je to sebe naplňující. Optimisté mají tendenci vidět překážky jenom jako dočasné, nežli jako negativní rozhodnutí o jejich schopnostech. Umožňuje jim to tak vytrvat.

Každý den se pokuste myslet na tři věci, které se vám povedly a proč. Výzkum zjistil, že lidé, kteří tohle prováděli po dobu jednoho týdne, se cítili šťastnější. Pokud to opakujete, vaše dobrá nálada může trvat i celých příštích šest měsíců. Malé úsilí, velký přínos.

Autor obrázku: Luis Avilesortiz

Láska

Pečující vztahy, které vibrují a proudí oběma směry. Láska usnadňuje dostat se přes těžké časy a dosáhnout svého potencionálního vrcholu. Podle časopisu Sociální Psychologie, kde lidé stáli vedle přítele, vnímali kopec jako méně prudký, než ti, kteří tenhle pokus dělali sami. Pečujte o své přátelství osobně, během dobrých ale i špatných časů. Většina z nás jsou připraveni spěchat pomoci příteli, který prochází těžkým obdobím. To ale nestačí.

Příliš často, když se děje něco důležitého a velkého u vašeho přítele, nemáme pocit stejné naléhavosti, abychom tam pro něj byli. Nalaďte se proto na dobrou vlnu a mějte pozitivní energii, jednou by se vám to mohlo vyplatit.

Sociální inteligence

Váš šedý dar. Je to něco, co vyzvednete intuitivně a neříkáte to nahlas. Když máte co dočinění se složitostmi kancelářské politiky, napjatou rodinnou večeří nebo se snažit dekódovat situaci, ve které není jasné, co kdo chce. Znamená to být schopen číst v lidech a situacích, které vám vyhrají spojence, a navíc se setkáte s mnohem více zábavy.

Přemýšlejte o sobě jako špionovi usilujícím přijít na to, co váš spolupracovník, sestra, šéf, cítí, ale neříká. Tím, že necháte vašeho kamaráda poznat, že se snažíte pochopit co se děje, se vyhnete rozporu a vytvoříte tak příležitost k užšímu přátelství.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply