Korzet jako nevšední módní doplněk

admin

Korzet jako nevšední módní doplněk

Když se řekne slovo korzet, snad každý muž si představí sexy krásku v podvazcích a svůdném prádle. Nebo si vybaví její opak – sešněrovanou a přidušenou nešťastnici z dávných dob. Ale tento šikovný vynález má i mnoho dalších variant!

Nejprve se trochu ohlédneme do dob jeho vzniku. Jako část dámského ale i pánského šatníku se používá od 14. století. Zatímco muži od něj brzy ustoupili, ženám vydržel až do první světové války.

Úkolem prvních korzetů bylo držet prsa, která byla díky kojení a opakovanému těhotenství velká a těžká. Střih byl volnější, pohodlnější. Postupem času se však funkce korzetů změnila a těsné, pevné šněrovačky stahovaly a deformovaly postavy žen a tím jim zkracovaly život. Ideální postava měla vosí pas s obvodem kolem 40cm a plná vyzdvihnutá ňadra. To se však úplně změnilo po první světové válce, kdy byl v módě plochý, téměř chlapecký hrudník a nosily se korzety, které ho zplošťovaly. Nakonec se z šatníku žen úplně vytratily a nahradily je podprsenky.

Korzet jako nevšední módní doplněkI v dnešní době lze koupit spodní prádlo v korzetovém střihu. Ale od těch minulých se velice liší. Díky moderním materiálům neztrácí na pohodlí, přestože může postavu mírně tvarovat – stahovat pas a bříško a nadzvedávat prsa. Stahovací korzety vyhledávají většinou silnější ženy, ovšem vrcholem nevkusu jsou přetékající špíčky kolem krajů, proto je velmi důležité zvolit správnou velikost.

Z korzetu se stal oblíbený módní doplněk. Už se nenosí jen pod oblečení, ale také k riflím, přes halenky a košile, ke kostýmkům a moderní jsou i korzetové šaty. Stále se zachovává šněrování na zádech, ale pro snadné a rychlé oblékání je na boku umístěno zapínání. Nejoblíbenějšími materiály používané na korzety pro běžné nošení jsou různé směsové tkaniny, riflovina, bavlna a kůže. Lze vybírat i z mnoha druhů výztuhy a pevnosti, některé korzety mají kostice z plastu, jiné z kovu. Každopádně dnešní korzet je pohodlnější než jeho předchůdce, ovšem výsledek přináší podobný – i bez nepřirozeného stahování postavu zužuje a dělá pěkné ženské tvary.

Korzety si oblíbily také nevěsty. Přestože se i móda svatebních šatů hodně mění, vrchní část zůstává už několik sezón stejná – je založena na korzetu. Bývá klasický bez ramínek, s ramínky, s rukávky, zavazovací za krk, řešený asymetricky … má mnoho různých variant, mnohdy není ani vůbec vidět. Také móda plesových šatů velice často využívá korzetů. A právě zde je patrný návrat k dobám, kdy měl korzet za úkol tvarovat postavu do tenounké linie s bujným poprsím a kombinoval se se širokou sukní.

I přes to, co je zde psáno, si většina mužů u slova korzet představuje erotické spodní prádlo. Však se není čemu divit. Je tolik různých smyslných střihů, více či méně zahalujících, kombinovatelných s podvazky, zdobených krajkou a hedvábím nebo naopak kožených či latexových. Stačí jen vybírat a odhadnout, která varianta je ta pravá pro vás a vašeho partnera. Že na něco takového nemáte dost odvahy? Nic se nebojte, správně zvolený korzet zakryje nedostatky, vyzdvihne přednosti, popustí uzdu fantazii a okouzlí každého muže!

autor: Zuzka Machovcová
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply