Návrat do minulosti

Dana

Jednou někdo řekl: ,,Móda je tak ošklivá, proto se musí měnit každého půl roku.“
Myslíte, že je to opravdu pravda? Opravdu se to dodržuje a pokaždé, jak se říká, jdeme s módou?

Jak si mnohá z nás mohla povšimnout, už několikátý rok za sebou je velmi moderní a trendy tzv. ,,retro styl“. Setkáváme se i s výrazem ,,glamour“ nebo ,,vintage“.
Tyto tři styly v oblékání, ale i například ve výbavě domácností jsou velmi populární a líbí se především ženám. Má to jisté kouzlo, které na nás dýchá svou elegancí a záchvěvem nostalgie.
Myslím si, že jsme si je oblíbili z toho důvodů, protože v předchozích letech byla móda opravdu excelentní a na začátku svého vývoje, dnes již moc dobře známými návrháři.

BrýleVzpomeňme na Coco Chanel. Žít v době, kdy byla její tvorba na vrcholu, muselo být prostě úžasné. Když ji některá z žen, která měla na sobě její, teď už všem typicky známý kostýmek, potkala na ulici, byla hrdá jak ta žena za model, co ji zdobil, tak i Coco samotná.

Nesmíme zapomenout ani váženého a zároveň i nejvlivnějšího Christiana Diora, který vymýšlel opravdu překrásné modely šatů, jež zdůrazňovaly krásu a ženskost.

Slavných módních návrhářů v předešlých letech, od kterých by každá žena chtěla mít v šatníku alespoň jeden model, bylo opravdu mnoho a na vyjmenování a poukázaní na jejich život a díla, by nám nestačila ani tato rubrika.

Zmínila jsem alespoň tyto dvě slavné osobnosti, protože žili v době předválečné i válečné, odkud je znám i dnešní oblíbený výraz ,,vintage styl“.Vintage, retro style
Nejvíc, nás ženy určitě oslovují šaty z 50., 60., ale i 70. let, ten jejich střih je zkrátka ohromující a čím dál víc vyhledávanější. A nejen šaty, ale opět jdou do módy zvonové kalhoty, kalhoty s vysokým pasem, barevné plastové košíčky i baleríny, velké sluneční brýle, kolové a plisované sukně a spoustu dalšího.

Výrobci se k tomu vrací, protože z toho zkrátka udělali trend a momentálně je to in.
Ale jsou i takové dívky a ženy, co si oblíbily retro a vintage, už dávno předtím, než bylo moderní a opět na trhu.

Všechno se vrací, móda i výbava domácností, jak jsem už zmínila na začátku.
Je to něčím zajímavé, výrazné a některé z nás to opět vrací zpátky do let, ve kterých jsme se narodili a vyrůstali.
Je tedy pěkné si to znovu připomenout, a nejen proto, že je to letos v kurzu, ale proto, že si chceme zařídit život podle sebe, ať už se to týká stylu módy nebo útulného domova. Krásné je, že ač žijeme ve 21. století, proč bychom si něco nemohli zařídit a užívat jako z minulého, 20. století.
Není to tak složité.

autor: Dana Boudová
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply