Marks and Spencer

Hedy

Marks and Spencer

Autor obrázku:

Tradiční britská značka má dlouholetou tradici a dnes provozuje svůj byznys v

asi čtyřiceti zemích z celého světa. Marks and Spencer je pro Brity symbolem nejen tradice, ale i kvality a všech potřeb. V prodejnách totiž naleznete skoro všechno.

Když Thomas potkal Michaela

Historie značky se začala psát v roce 1894, kdy obchodník a majitel prodejny
Michel Marks, potkal podnikavého Thomase Spencera. Marks provozoval svůj obchůdek v rodném Leedsu již více než deset let. Spencer si uvědomoval, že v
prodejnách nabízí britskou kvalitu, po které by byla poptávka i jinde, než jen
v malém anglickém městečku. Proto mu navrhl spolupráci a následně oba dva, jako společníci otvírají první vlastní prodejnu Marks and Spencer v Manchesteru.

Tradice a kvalita

Následovala léta rychlého rozvoje a otvírání dalších a dalších prodejen po celé Anglii. Značka se drží tradice, že zákazník má vždy pravdu a nabízí mu vždy jen to nejlepší. Lidé ve Spojeném království si na nabízené zboží a služby tak moc zvykli, že v nich slovní spojení „Marks and Spancer“ evokuje kvalitu, styl a tradici. Značku berou jako své národní bohatství a obchod, kde vám mimo skvělé výrobky prodávají také luxus.

Prodavačka – důležitá postava bysnysu

Prodavačky jsou pečlivě vybírány a brán ohled je zejména na jejich styl chování. Oblékají se do umírněných uniforem, kterými reprezentují staré tradice. V dnešní době má firma v Anglii asi šest set značkových prodejen Marks and Spancer.

Autor obrázku:

Expanze do zahraničí

Od roku 1974 značka expanduje na zahraniční trhy, ale většinu z dnes provozovaných prodejen jsou provozovány formou franšízy, což znamená, že pakliže chce nějaká firma provozovat obchod značky Marks and Spencer, je nutno si koupit licenci a držet se zaběhnutého manuálu.

Prodáván luxus a anglický styl

V prodejnách je nabízeno zboží několika světových značek a zákazníkům je prodávána kvalita a pohodlí. Styl prodejen, ale i uvedeného zboží je zakomponován do tradičního stylu anglického života. Z oblečení jsou tak nabízeny spíše tlumené barvy a žádná výstřední móda. Kladem důraz je na
pohodlí a relaxaci. Lze tak nalézt dokonalé župany, pyžama a další ložní prádlo měkkých a pevných látek.

Marks and Spencer v ČR

V České republice jsou prodejny Marks and Spencer ve všech větších městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, Jihlava, České Budějovice, Karlovy Vary, Liberec a Ústí nad Labem.
Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply