Roberto Cavalli

Hedy

Roberto Cavalli

Symbol luxusu a nejvyšší společnosti. To je italský návrhář Roberto Cavalli, jež nabízí oblečení bohatě zdobené, s divokými vzory a i šíleným střihem, které mají v oblibě lidé z nejvyšších kruhů. Cavalli se tedy dá přirovnat k modré krvi – kdo chodí v modelech od Roberta Cavalliho, ten patří k moderní šlechtě.

Počátek kariéry a vynález tisku

Cavalli svoji kariéru nastartoval již ve dvaceti letech, kdy vynalezl revoluční způsob tisku na semiš a hladkou kůži. Vlastní butik otevřel v Saint Tropez na začátku sedmdesátých let a od té doby je to místo pro setkání vysoké společnosti. Objevují se zde hvězdy takového formátu jako třeba Brigitte Bardot.

Pro náročné a elegantní osobnosti

Jeho modely jsou přesně to, co se náročným, slavným a vybíravým celebritám líbí. On sám není rozhodně skromná osobnost a to se promítá i na jeho modelech – žádné jednoduché vzory a střihy. Modely od Cavalliho mají eleganci, ale přitom i trochu vulgarity, většinou jde o zvířecí vzory, anebo monstrózní květinové vzory, či kombinace džínů a brokátu. Často používá zebří a hadí kůži a velice drahé kožešiny.

Elegance i v teplácích

Roberto tvrdí, že elegance je vnitřní postoj osobnosti a je jedno, co na sobě daná osoba má. Pokud je elegantní, bude i nadále elegantní, obleče se do vesnického kroje nebo pracovního úboru. Tím, že svým modelům dodává přezdobenou a divokou estrádu svůj výrok utvrzuje. V jeho modelech je elegantní pouze a jen skutečně elegantní osobnost.

Odpočinek a pauza

V osmdesátých letech si dal Cavalli kariérní přestávku a v polovině devadesátých let se na módní mola vrací a opět si získává módní svět. Ornamenty draků, potištěné kůže, sametové pláště, obrovské účesy a další nezapomenutelné prvky si získávají své příznivce z řad hvězd, jako jsou Jennifer Lopez anebo Beyoncé.

Krásná manželka a současně jeho ikona

Jeho manželkou je Eva Düringer, bývalá Miss Universe, která je pro Cavalliho typickou dámou, jež nosí jeho modely. Oba manželé spolupracují a Evin záměr je právě jeho modely reprezentovat celému světu.

Kolekce Roberta Cavalliho – pro všechny superhvězdy

Existují čtyři základní řady kolekcí od Cavalliho. V první řadě je to kolekce ROBERTO CAVALLI, která je typická pro celebrity. Dále RC MENSWEAR, což je oblečení pro extravagantní muže, jako jsou kupříkladu Bono Vox anebo Sting. Cavalli myslí i na mladé excentrické osobnosti a tvoří pro ně v řadě ANGELS AND DEVILS. No a pro úplné začínající hvězdy, které se teprve hledají, je určena řada s názvem JUST CAVALLI.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply