Marni

Hedy

 

Italská značka Marni, je v posledních letech jednou z nejvyhledávanějších módních značek na světě. Dost o tom hovoří i kopie originálních modelů, kterým se „daří“ zejména na americkém kontinentě.

Rodinný podnik

Za veškerou slávou přitom stojí poměrně malý, rodinný podnik. Alespoň co se základů týče. Dnes jde o celosvětové módní impérium, za jehož slávou stojí manželský pár Consuely a Giannia Castiglionů. Consuela je více než jen výtečná návrhářka. Má cit pro umění, umí zkombinovat nekombinovatelé tak, aby z toho byl světový fenomén. Její manžel je oproti tomu silná osobnost s nadpřirozenými manažerskými schopnostmi a také prezident kožešnického podniku.

Kožené pláště jsou in

Consuela započala svoji úspěšnou dráhu nezaměnitelné módní návrhářky v roce 1994, kdy vytvořila kolekci lehkých kožených, barevných plášťů. Hned si získaly oblibu a tak práce Consuely mohla s velkou vervou pokračovat dále. Propracovala se tak daleko, že představovala kolekce ve stylu hippie a vintege look.

Nešetřila poníky

Při práci používala i kůži z poníků, křiklavé barvy, květinové potisky, divoké vzory, které se k sobě za normálních okolností vůbec nehodí. Nabírané a objemné modely, které vytváří specifickou image značky.

Kopie jako na běžícím pásu

Za pět let své existence se značně Marni podařilo probojovat se mezi silnou konkurencí na prestižní místa ve světových žebříčcích nejvlivnější módy. V současné době je zastoupena po celém světě a to také díky zdařilým kopiím originálních modelů. Což samozřejmě může návrhářku Consuelu Castiglioni na jednu stranu těšit, na druhé zas přichází o finance a jistou prestiž.

Značka stárne, tak se umírňuje

Během let také mění značka svůj osobitý styl. Z křiklavé, divoké až vzdorovité se stává umírněnější, elegantní a dospělejší. Použité jsou tlumenější barvy a střihy jsou o něco více nositelné. Na svět v té době přicházejí slavná kožešinová bolerka, která opticky zúží každou postavu, dále jsou v nabídce pelerínky, tuniky v kombinaci se sportovními topy a krátkými kalhotami.

Doplňky a další kolekce

Mimo rozsáhlou řadu oblečení pro ženy, je v nabídce i kolekce dětského oblečení, spousta doplňků, včetně obuvi a v zastoupení jsou zde i kolekce pro pány. Značka Marni se drží svých zásad a to ji vynáší úspěch na mezinárodním poli módní branže.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply