Obličejem

Je vaše péče o pleť dostatečná? 1. část

Je vaše péče o pleť dostatečná? 1. část

Každá žena a to v každém věku, chce vypadat co možná nejlépe. Vyhledáváme proto nejrůznější informace, zajímáme se kosmetické novinky a máme potřebu neustále něco zlepšovat. Po vzoru dokonalých krásek z módních časopisů, televizních reklam, videoklipů, na sebe vyvíjíme neustálý silný tlak. To máme my ženy společné, nepřetržitě se zabýváme svým zevnějškem. Přitom klíč k naší přirozené kráse, je naprosto jednoduchý. Vše začíná v naší hlavě. Vykašlete se na již zmiňované vzory, které jsou nám denně na očích, mějte se rádi. To je přesně ten nejzákladnější klíč, který je potřeba pro naši přirozenou krásu a tím pádem i spokojený život. Dále stačí už jen „nějaká ta péče“.

Samozřejmě je potřeba starat se stejně tak jako o svůj zevnějšek i o svého „ducha“. Tohle téma by vydalo na samostatný poutavý článek, ale budeme se zde zabývat, starostlivostí o svůj zevnějšek. Přesněji řečeno, starostlivosti o svoji pleť. Ať chceme, nebo nechceme, ať si tuhle skutečnost uvědomujeme či nikoli, péče o pleť je velice důležitá. Vždyť při kontaktu s kýmkoli, je nám hleděno přímo do tváře. Zanecháváme první dojem. V naší tváři se dá doslova číst, jaký že ten náš život je. V tváři je zaznamenáno vše. Kouříte, málo spíte, vše je čitelné. Jak tomu maličko pomoci a trošičku si polepšit?

Určitě nezanedbávejte pravidelnou péči. Pravidelnou péči mám na mysli, pravidelné čištění pleti, hydrataci a v neposlední řadě pitný režim. Pravidelné čištění pleti, není nic časově náročného a zdlouhavého. Stačí si jen tento zvyk, zahrnout do svých pravidelných hygienických návyků. Zabere vám pár minut ráno a večer, ale výsledek jistě každá žena ocení. Dále stačí pleť hydratovat jak zvenčí, pomocí krémů, tak i ze vnitř. To znamená dodržovat pitný režim. Váš pitný režim je velice důležitá součást „péče o pleť“. Ptáte se, tohle stačí pro zachování si mladistvého vzhledu? Ve své podstatě, ano. Jedná se o naprosto základní pravidla, které lze zcela lehce dodržovat. Chcete pro sebe udělat více? Pak čtěte dál.

Kromě základní péče o pleť, máme samozřejmě na dnešním trhu k dispozici spousty doplňkové péče o pleť. Jak se, ale v tom nepřeberném množství orientovat? Trošku si to pokusíme zjednodušit. Základní péče o pleť, tedy čištění plus hydratace by měla být každodenní záležitostí. Ráno a večer, bez výjimky. Doplňkovou péči, dopřejeme pleti něco navíc.

Nebojte se nejrůznějších masek. Existuje celá řada pleťových masek. Gelové, slupovací, olejové, krémové, smývatelné i ty, co se za pár minut samy vstřebají. Jak samy vidíte, záleží jen na vašem výběru. Masku si vybírejte vždy podle momentálního stavu vaši pleti, stejně jako ostatní kosmetiku. Potřebujete pleť rychle vzpružit? Pak sáhněte po masce hydratační. Potřebujete pleť dokonale vyčistit a zjemnit? Pak sáhněte po masce s hloubkově čistícími účinky a tak bych mohla pokračovat dále. Takovéto ošetření pleti je vhodné alespoň jednou týdně. Určitě masky nepoužíváme denně, proto se také jedná o takzvanou doplňkovou péči o pleť. Jednoduše řečeno, nic se nemá přehánět. Sáhněte po masce tedy tehdy, pokud máte nutkavou potřebu pro svoji pleť udělat něco navíc a máte pocit, že je ten vhodný okamžik.

autorem článku je Michelle Kraus

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *