Jak být krásná

Hedy

Jak být krásná

Každá dívka či žena by si měla poctivě čistit obličej. A to každé ráno a večer. I když přijdeš unavená třeba z diskotéky brzy ráno, neměla bys zapomenout na pečlivé odlíčení. Jednou zapomeneš a hned se ti to vrátí dvakrát tolik. Pokud pleť důkladně neodlíčíš, pleť pak totiž hrozně trpí, nemůže dýchat.

Jak správně odlíčit make-up?

Autor obrázku jackiegreenberg.

K odlíčení použij vatové tampónky a čistící pleťové mléko. Obličej čisti tak dlouho, dokud nebude tampónek čistý. Poté můžeš také použít pleťovou vodu a nebo ji použij místo mléka.

Pokud jsi opravdu unavená nebo nemáš jednoduše čas, pleť očisti alespoň vlhkými ubrousky. Na důkladně vyčištěnou pleť nanes krém, aby obličej nebyl vysušený. Obličej krémuj minimálně 2x denně.

Pokud máš mastnější pleť tak to omez. Večer si pod oči jemně vmasíruj oční krém. Ten tvou pokožku skvěle vyživuje a zabraňuje únavě a vysušení.

Co na akné?

Na akné existuje spoustu přípravků, ale ne všechny pomáhají a hlavně záleží, jaký typ pleti máš. Někomu stačí levná kosmetika z drogerie. Někdo jiný si zase musí objednávat drahou kosmetiku. Pokud se ti na obličeji udělá ošklivý pupínek, doporučuji ho zatřít mastí “Aknemycin.” Je-li pupínek malý nebude trvat dlouho a zmizí. Jen malé upozornění. Mast je na lékařský předpis. Cena kolem 200,-.

Autor obrázku Regis Andrade.

Máš-li problematickou pleť měla bys častěji chodit ke kosmetičce. Ta ti pleť vyčistí mnohem důkladněji, než ty sama. Kosmetičky k tomu mají určité přístroje a ty dokonale obličej vyčistí. Doporučuji alespoň jednou do měsíce si zajít ke kosmetičce na Laserovou gelovou masku. Tato maska je dobrá nejen na akné, ale i na opary a jizvy. Cena je se pohybuje kolem 100,-. Může to být i levnější i dražší. Záleží na tom kvůli čemu tam jdete.

Na akné také hodně pomáhá sauna.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply