Domácí odličovač make-upu

Hedy

Domácí odličovač make-upu

Péče o pleť je velmi důležitá součást života každé ženy. Odličovače, které jsou k dostání v drogerii, stojí okolo 100 Kč, mnohé z nich odvedou skvělou práci.

Po odlíčení jsou na pleť aplikovány různé noční krémy, které mají vyživovat pleť. Kvalitní noční krém se opět šplhá na částku okolo 200 Kč. Mnohé z nás používají místo nočního krému například kokosový olej, který prospívá nejen pleti, ale také celé pokožce těla. Abyste nemusely utrácet peníze za odličovač a noční krém, přinášíme vám návod, jak tyto dvě věci spojit v jedno.

Příprava domácího odličovače

Potřebujeme:

  • Mycí gel pro citlivou dětskou pokožku, který nedráždí okolí očí
  • Olej – kokosový, olivový, dětský
  • 2,5 dcl vody
  • Nádobu na promíchání odličovače
  • Velkou a malou lžíci
  • Nádobku na uskladnění odličovače

Jak na to

Do větší nádobky nalejeme 2,5 dcl obyčejné vlažné vody. Přidáme dvě polévkové lžíce mycího gelu, promícháme. Dále přidáme jednu lžíci oleje. Doporučuji použít kokosový olej nebo dětský olej, máte-li opravdu suchou pleť, přidejte dvě lžíce oleje. Myslete také na to, že se blíží zima a pleť bude namáhaná mrazem, výživa olejem vaší pleti prospěje. Celou směs pečlivě promíchejte. Nakonec ji slejte do nádobky, kde bude odličovač uchováván. Je možné použít nejrůznější skleničky, pro snazší nanášení na odličovací tampony je však lepší použít například lahev od starého odličovače.

Odličovač je hotový. Příprava je, jak samy vidíte, velmi snadná a nenáročná, zvládne ji opravdu každý. Správné odlíčení je zajišťováno mycím gelem, který vaši pleť vyčistí od make-upu, olej pak vaši pokožku vysuší.

Po probuzení, než svou pleť vystavíte ranním přízemním mrazíkům, si pleť natírejte kokosovým olejem. Péče o pleť je v tomto období mnohem více důležitá než v období jara a léta. Navíc, máte-li problematickou pleť, po několika dnech začnete vidět i cítit, jak se vaše pleť zotavuje a nedokonalosti mizí. Kokosový olej je pro pleť a pokožku všelék.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply