Pavel Smutný jako moderátor konference o české odvaze

admin


111
Každoročně v květnu probíhá slavnostní předávání Ceny Arnošta Lustiga, která je udělována za „odvahu a statečnost, lidskost a spravedlnost“, tedy charakteristiky, jimiž oplýval sám spisovatel Lustig. Letos se cena předávala 17. května ve Vlasteneckém sále historického Karolina a po předání následovala panelová diskuze s podtitulem „Odvahou k úspěchu aneb konec českého komplexu?“.

Ocenění převzala psycholožka, disidentka, signatářka a mluvčí Charty 77, Dana Němcová, která se tak stala šestou nositelkou Ceny Arnošta Lustiga. Ocenění je udělováno od roku 2012, vždy za rok minulý, a zřídila jej Česko-izraelská smíšená obchodní komora v čele s Pavlem Smutným.

Pavel Smutný – advokát, mecenáš a filantrop

JUDr. Pavel Smutný působí jako advokát v kanceláři Císař, Češka, Smutný, nicméně svůj volný čas rozděluje ještě mezi spoustu dalších aktivit. Ze všech sil se snaží pozvednout českou kulturu na světovou úroveň, a tak podporuje Národní divadlo nebo Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl. Zároveň je prezidentem nadačního fondu Bohemian Heritage Fund, prostřednictvím nějž věnuje finanční prostředky na rozvoj kultury.

Za své veškeré aktivity na podporu, ochranu a rozvoj národního kulturního dědictví získal loni dokonce Cenu ministerstva kultury, tehdy ji převzal od ministra Daniela Hermana.

Pavel Smutný jako moderátor konference

Advokát Pavel Smutný patří ke členům Výboru Ceny Arnošta Lustiga například ještě s Danou Drábovou, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem, rektorem Univerzity Karlovy v Praze Tomášem Zimou a mnohými dalšími osobnostmi. Byl to tedy on, kdo pomáhal vymýšlet téma panelové diskuze, a celou dobu ji i moderoval. Mluvilo se o českých úspěších, ale i mindrácích, „čecháčkovství“, srovnávání se západem, ambicích nebo obavách z neúspěchu.

Záznam celé konference si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=ae-KjhzWVRE

Single content advertisement bottom
News Feed
Related posts
Your comment?
Leave a Reply