Ztraťte se v Perle Karibiku

Anne Marie Claire

Jste příznivci exotiky, Karibského moře a bílého rumu? Rádi si dáte svůj odpolední koktejl na bílých písečných plážích? Zavítejte do netradiční destinace pro vaši dovolenou. Vyražte na Kubu.

Největší ze souostroví Velkých Antil je ostrov Kuba neboli „Perla Karibiku“, která sousedí se Spojenými státy americkými a Mexikem. Zdejší pobřeží svou krásou září do dáli, jsou zde nesčetné atoly a korálové útesy, které kypí životem.

Celoročně zde můžete zažít průměrné teploty kolem 25ºC. Podnebí je tu také příznivé pro všechny turisty a potenciální návštěvníky, kteří si mohou užívat teplotu vody v moři kolem 24ºC v těch největších zimách.

Ztraťte se v Perle Karibiku

Ulice v Havaně

Zajímavé je rozdělení jednotlivých ostrovů v této oblasti. Dělení je podle zdrojů pitné vody či nikoliv. Ostrovy a souostroví, jež pitnou vodu mají, se nazývají Isla. Těm, kterým pitná voda chybí, se říká Caya.

Nejzajímavějším úkazem celé Kuby je však její hlavní město La Habana, tedy Havana. Můžete ji slyšet také pod názvem Paříž Karibiku. Tento název si zasloužila nejen díky svému ruchu a nočnímu životu, protože je zde vysoký počet barů a klubů, ale také především díky své dlouholeté historii a pamětihodnostem, které jsou zde pro návštěvníky otevřeni. Jednou z těch nejvýznamnějších je například pevnost Castillo de los Tres Reyes del Morro, která se proslavila i díky tomu, že se stala domovem místních vládců. Mezi další navštěvovanější města patří třeba Santiago de Cuba či Cien Fuegos.

Samotná Kuba má pro své návštěvníky jistě, co nabídnout a v posledních letech se veřejnosti otvírá mnohem více než v minulém století. Nebojte se proto za exotikou vyrazit až do Karibiku!

autor: Anne Marie Claire
obrázky: DevianArt.com

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply