Jak vypadat starší

Hedy

Jak vypadat starší

Autor obrázku: Patrick Doheny

Pokud vám je kolem 25ti a vypadáte na střední školu, gratuluji. Pro profesní život to však není nejlepší. I když by vám mohl kdekdo závidět, pro někoho, kdo je menšího vzrůstu, má vysoko posazený hlas a dětskou tvář, může být  poměrně únavné ve všech obchodech ukazovat občanku, nebo v práci působit nevyzrále. Pokud vás už taky nebaví vysvětlovat, zda je ta kreditní karta vaše, tady je pár tipů co dělat, aby jste vypadali starší.

1.      Nenoste vlasy vysoko vyčesané do ohonu

I když je to pro vás možná jednoduché, stáhnout si vlasy do vysokého ohonu každé ráno, bude pro vás esenciální investovat do účesu, který bude sofistikovanější a elegantnější. Nejspíš budete muset také změnit barvu a délku vlasů. Kratší účesy obvykle přidají roky. Také tmavší barvy mají ten samý efekt.

Nechte si poradit od vašeho kadeřníka, jaký účes pro vás bude nejlepší. Zakázané jsou culíky, pletené copánky, roztomilé palmičky či rozcuchy.

2.      Noste make-up

Vždy noste make-up, podkladovou bázi a pudr. Nezapomeňte na tvářenku a oční stíny nebo rtěnku. Nemalujte si však zároveň rty i oční víčka, nechcete vypadat přemalovaně, pouze starší. Výrazné syté barvy vám přidají pár let. Chcete, aby vás zjev působil dramaticky? Temně rudá rtěnka bude to pravé a kouřové líčení také.

3.      Oblékejte se elegantně

Autor obrázku: Atena

Pokud jste menšího vzrůstu, je to o důvod víc nosit lodičky na podpatku. Ale vysoké boty vám také přidají věk. Pokud budete chodit ve sportovních teniskách a teplákách s mikinou, budete působit jako středoškolák. Pokud si však vezmete lodičky, pouzdrovou sukni a sako, budete působit serióznějším dojmem. Vybírejte usedlejší módní trendy a méně výrazné barvy.

4.      Buďte sebevědomá

Ať už máte působit autoritativně v práci, nebo potřebujete, aby vás lidé kolem konečně začali brát vážně, je třeba zapracovat na svém sebevědomí a na tom, jak působit na ostatní lidi.

Pokud budete švitořit a budete nejistá jako malá holčička, budou vás lidé považovat za nezodpovědnou, i když je pravda jinde. Je třeba být vážná, rozhodná, vědět co chcete a působit sebevědomě. Potom budete brána jako dospělá i pokud vám bude 14.

5.      Zlepšete držení těla

Pokud budete chodit vzpřímeně a pomalu, lidé vás budou považovat za vážnější a tedy starší. Pokud budete pobíhat po místnosti, budete hlasitá a roztěkaná, v očích ostatních budete působit jako malé dítě. Snažte se mírnit ve svých projevech a držte tělo vzpřímené a hlavu vzhůru.

6.      Naučte se naslouchat jiným, zajímejte se o své okolí

Nic nepůsobí dospěleji, než když se naučíte aktivně naslouchat druhým, spíše než mluvit sama o sobě. Snažte se zapojit do své komunity, starejte se o své blízké, pomáhejte ostatním. Velice vyzrále působí lidé, kteří se na prvním místě starají o dobro svého okolí. Místo mluvení se snažte, aby s vámi ostatní rádi hovořili o svých věcech a jen jim naslouchejte.

7.      Buďte sečtělá

Dalším způsobem, jak působit dospěleji, je vyznat se v mnoha oblastech. Nemusíte zacházet do detailů, ale je dobré, když budete vědět alespoň něco z většiny oborů.

Lidé, kteří působí moudře, jsou zároveň považováni za starší. Vždyť se říká, že stáří je moudrost. Proto místo sledování oblíbeného seriálu čtěte knížky nebo si na internetu vyhledávejte informace o současných problémech.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply