Lindex

Hedy

Autor obrázku: Barbro Andersen

Švédská oděvní firma byla založena v roce 1954 s cílem vyrábět spodní prádlo. To se náramně zdařilo a Lindex tak mohl začít vyvážet funkční a pěkné prádlo do zahraničí. Dnes již značka nabízí veškerý sortiment, co se oděvů týče.

Prodejny ve Švédsku

Vše šlo postupně. Uvedení značky na trh, poté otevírání prodejen jedna za druhou, a když už bylo Švédsko pro značku Lindex malé, vrhalo se na sousední Norsko, kde první prodejnu otevřelo v roce 1969.

Do světa s prádlem i oblečením

To už ale produkce zaujímá nejen tradiční spodní prádlo, ale i dámské oblečení. Začínají se otvírat další a další prodejny, a rok 1985 znamená další zlom, a to v produkci oděvů pro děti.

Štíhlá i neštíhlá

Značka Lindex je ojedinělá v tom, že nabízí oblečení nejen pro extra štíhlé a vyhublé modelky, ale i naopak dámy, poněkud korpulentnějších tvarů. V prodejnách je k nalezení i velikost 52.

Rozdělení spodního prádla

Aby se v obsáhlé nabídce dalo vyznat, rozděluje se zboží do několika základních kolekcí. U spodního prádla jsou to tři – Ella M je luxusní spodní prádlo, hodící se na pěkné, vzrušující večery. Dále je to řada So U, která je zaměřena spíše na mladé dívky a třetí řadou je pak Move rest sleep, která je určena pro klid a relaxaci. Patří sem nejen prádlo z příjemných materiálů, ale i pyžama a sety na jógu.

Prádlo i doplňky

Mimo prádlo a běžné oblečení je zde k dostání i řada doplňků. Nechybí rukavice, šály, ponožky, čepice, punčocháče, kartáče na vlasy, sponky do vlasů a také třeba sluneční brýle.

Prodejny v Evropě i ČR

V současné době má módní značka Lindex zastoupení jak v rodném Švédsku, tak Norsku, Finsku, celém Pobaltí, což znamená Lotyšsko, Estonsko a Litvu, nechybí ani prodejny v Rusku, Polsku a i České republice. Dokonce se plánuje otevřít dalších několik prodejen u nás. Jde vidět, že celkový koncept značce jednoznačně svědčí.

Uložit

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply